Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan gondom van, hogy újravol...

Gabes kérdése:

Olyan gondom van, hogy újravolt telepítve a windows xp-m de viszont vírusos lett. és most újra akarom rakni?

Figyelt kérdés
a régi gépemnél csak beraktam a telepítő cd-t ujraindítottma és boot-olt cd-ről...így önnyedén megcsináltam de viszont most csak úgy tudom telpíteni hogyha be van kapcsolva a gép és elkezdem tlepíteni mit valami játékot...aztán indul ujra magamnak és mikor odaérünk hogy hová szeretném feltelepíteni az xp-t akkor ott nem hagya leformázni a mostani 500gb-os winyót...mit csináljak??muszáj lenne leformázni mivel azon vannak a vírusok...más winyó nincs amúgy a gépbe...azt írja ki mindíg hogy szükség van a tartalmára...de én le szeretném formázni és úgy rárakni az xp-t hogyan tudnám??
2010. dec. 29. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Menj be a BIOS-ba, és állítsd be a boot sorrendet.

BIOS (általában delete gomb induláskor, de lent kiírja), nézd végig a menüpontokat, és keress olyat, hogy first boot device (vagy hasonló szöveget), ami mellett olyanokat lehet kiválasztani, hogy Hard Disk, DVD, Floppy...

Itt válaszd ki a DVD-d (másodiknak alatta a hard disket is kiválaszthatod), ekkor minden úgy fog működni, mint a régi gépeden.

Javaslom, hogy oszd fel a winchestered több partícióra (egy 20GB-100GB a Windows-nak, és a többi minden másnak), így nem fog elveszni a sok adatod, mikor legközelebb kell újratelepíteni.

2010. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!