Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az XP telepítőjét nem bírom...

Az XP telepítőjét nem bírom elindítani semmilyen gomb lenyomásával. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Beteszem a CD-t, újraindítok. A gép kiírja, hogy nyomjon meg egy gombot a telepítés elindításához, de hiába nyomok meg bármit is, nem történik semmi, az idő lejár és indul a jelenlegi OP rendszer.


Én arra gondolok, hogy ilyenkor még nem működik a billentyűzet, így hiába nyomkodom a gombokat. Amikor betöltődik a jelenlegi OP rendszer, akkor a billentyűzettel semmi gond, a NumLock led-je felvillan. Ezidáig nem világított, ezért gondolok arra, hogy akkor a billentyűzet még nem működik.


Mit tudok ezzel csinálni?


A válaszokat nagyon köszönöm!


2010. dec. 30. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Usb-s vagy PS2-es a billentyűzet?
2010. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet op.-t telepíteni úgy is, mint egy sima alkalmazást. Nem muszáj a bootoláskor. Beteszed a CD-t, és a Sajátgépben elindítod...

Egyébként igen, ez általában vezetéknélküli bilentyűzetekkel szokott előfordulni. Próbáld meg úgy, hogy bedugsz egy kábelest, ha az a variáció nem jó, amit leírtam.

2010. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A billentyűzet vezetékes.


Nem akarom a Sajátgépből telepíteni, mert az egész merevlemezt le akarom formázni, illetve áttekinteni a partíciókat.

Szóval teljes telepítést akarok csinálni.

2010. dec. 30. 14:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van, a hiba a billentyűzetben van.

A billentyűd USB-és, és az usb bootolás előtt nem működik.

Két megoldás lehetséges:

1.) Hagyományos PS2 bill.

2.)Ha a boot menüben lehetséges az usb bekapcsolása.

2010. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igen, a billentyűzet USB csatlakozós.


Hol lehet megtalálni ezt a boot menüt? Mit kell itt pontosan beállítani?

2010. dec. 30. 14:14
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Újabb alaplapok már nem vacakolnak az USB-s billentyűzettel. A régieknél viszont be kell állítani a BIOS-ban az "USB Keyboard support" -ot. A csavar az egészben, hogy ezt csak PS/2 csatolású billentyűzettel tudod kivitelezni. :)

Ha a funkció nincs engedélyezve, attól a Windows még felismeri mint USB-s eszközt és hozzárendeli az illesztőprogramot. Viszont karakteres felületen még nem áll rendelkezésre semmilyen driver. Így natív támogatás kell, amit csak az említett módon tudsz beállítani.

2010. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Igen, ahogy én is gondoltam, a billentyűzet volt a ludas a dologban.


Megoldottam a problémát: a BIOS-ban beállítottam a megfelelő dolgokat és sikerült feltelepítenem az OP rendszert.

2010. dec. 30. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!