Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy 7,5 GB-os...

Hogyan lehet egy 7,5 GB-os iso fájlt több részre (pl 3x2,5GB) darabolni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen kérdés volt már. Total Commanderen belül fájl/fájldarabolás. Méretnek megadod hogy 4480Mb, és csinálni fog egy akkora méretet ami pont kifér egy lemezre, és egy maradék méretet ami kb. 3 gigás lesz, meg egy crc-t. Mind a három fájlt kiírod, ami kifér két lemezre, és legközelebbi használatkor mindent visszamásolsz egy gépre egy mappába, TC-n belül a crc-re kattintva visszakapod az eredeti 7.5Gb-os iso-t, amit tovább használsz.


Legalábbis ez a megoldás, illetve gazdaságosabb 4,5+3 gigára felosztani, két lemezre, mint 3x2,5 gigára, ami három lemezre fér ki.

2011. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem, hogy winrarban kéne. tehát rar fájlokba szeretném őket szétdarabolni. kerestem ilyen parancsot de nem találtam....
2011. jan. 5. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Winrar esetében az archívum létrehozásánál ott a beállítás. Az iso-n jobb gombbal kattintva ráléptél az archívum létrehozása menüpontra. A felugró beállításokban, rögtön az első fülön alul ott van hogy "kötetnagyság byte-ban". Ez egy lenyíló lista (ha esetleg nem találnád mert angol), fel vannak sorolva szabvány méretek. Kiválasztod a DVD+R-t, és ebben az esetben is lesz egy dvd-méretű rar01, egy másik három gigás rar02 és egy ellenőrző svf. Kiírod őket, legközelebbi használatkor egy mappába másolva a kibontáskor visszakapod a 7.5Gb-os iso-t.
2011. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. létezik h ez ~40 perc lesz? AMD Phenom II X4 955 BE a processzorom...
2011. jan. 5. 19:33
 5/5 bslayer15 ***** válasza:
Létezik. A tömörítés elég erőforrás igényes meló.
2011. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!