Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy érjem el a 2 gépet...

Hogy érjem el a 2 gépet routeren keresztül? Milyen programmal?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám hogy van 2 gép,routerrel vannak öszekötve és úgy kapcsolódnak a netre.

Mikor beszélgetek az 1-es géppel például msn programmal és küldök neki valami fájlt,azt simán áttolja neki 2400-5600kb/s el közbe a netes sebességem meg 64kb/s feltöltésű! (De ugyan így fordítva is!)


Az lenne a kérdésem hogy hogyan érjem el az 1-es gépet úgy hogy lássam is.Milyen programmal valamilyen ftp?


(Régebben LAN kábellel voltak közvetlen öszekötve,és úgy Total Commanderbe Hálózat/Aktuális könyvtár megosztására rámentem és ott tudtam nézni hogy mivan az 1 es gépen.

De amióta routerrel let megoldva hogy a 2-es gépen is legyen internet jó volt míg a 2-es gépen újra nem lett rakva az xp.Mindkettő gépen ugyan az az xp van!)


Várom a megoldásokat :)


2011. jan. 9. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

elso bekezdesedre a valasz:

ez teljesen egyertelmu mivel ossze van kotve a gep lanon, semmi koze nincs a net sebessegnek ehez.


masodik:

mit akarsz elerni az 1es gepen? ugyanugy mukodik a megosztas routeren keresztul mint anelkul.

Menj be router menujebe es kapcsold ki a tuzfalat, meg kapcsold ki a tuzfalat mindket gepen! Ekkor latnod kell a megosztott mappakat.

2011. jan. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A routeren minek kéne kikapcsolni a tűzfalat? A tűzfal a router WAN meg LAN interfésze KÖZÖTT lévő forgalmat ellenőrzi, az, hogy a LAN interfészre kapcsolt switchen lévő gépek mit kmmunikálnak egymással az a routert nagyon nem érdekli...
2011. jan. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 P.O.C. ***** válasza:

Ez csak helyi hálózat. Nem sok köze van a router beállításaihoz, legfőképp annak tűzfalához!


Viszont a gépekre telepített szoftveres tűzfalhoz már annál inkább köze van.


Először is tudni kéne látják-e a gépek egymást. Tudod ping -elni őket?

Ha esetleg nem tudnád, ez egy parancssori parancs ami kommunikációt ellenőrzi:

ping [ip cím] kapcsos zárójelek nélkül. Az egyes gépek helyi hálózati IP címét megtudhatod pl. az ipconfig paranccsal.

2011. jan. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Újra elmondom,nem kell semmien tűzfalat kikapcsolni szerintem,főleg nem routernél.

Engem csak az érdekelne,hogy milyen programmal kereshetem meg az 1 es gépet vagy fordítva ő engem? :D

Tuti nem kell semmilyen ip-t változtatni se a routert csesztetni :D

2011. jan. 9. 20:50
 5/11 P.O.C. ***** válasza:
Nem kell semmiféle program. A Windows XP mindent tartalmaz ami a hálózatkezeléshez kell. De így hogy nem válaszolsz a kérdéseinkre segíteni sem tudunk.
2011. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

értem,akkor csak magyarul annyit szeretnék,hogy érjem el hogy láthassam az 1 es gépet :)

Ha lehet akkor egyszerűben mondjátok :)

2011. jan. 9. 20:58
 7/11 A kérdező kommentje:
hol tudom megnézni hogy látják e egymást?
2011. jan. 9. 21:00
 8/11 P.O.C. ***** válasza:

Nézd meg a gépek helyi hálózati IP címét.


Start --> Futtatás --> Gépeld be: cmd --> Nyomj OK gondot


Erre elő jön a parancssor ablak (Persze a start menüből is elérheted a kellékekben van).

gépeld be: ipconfig


A helyi kapcsolatnál egyből ott lesz: (IP-cím : 192.168.bla..bla)


Szóval "A" gép előtt ülve pingeld meg "B" számítógép IP címét és fordítva a következőképpen:

(még mindig a parancssorban vagyunk)


ping 192.168.stb. (A parancs szó és az IP cím között szóköz van ez fontos).


Ha nincs elveszett csomag akkor biztos jó.

2011. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

Ez után állítsd be minden gépnek más nevet. És azonos munkacsoportot:


Start --> Vezérlőpult --> Teljesítmény és karbantartás --> Rendszer.

Számítógép név (fül) --> Módosítás..

Ha megvan indítsd újra a számítógépeket.

2011. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 P.O.C. ***** válasza:

Ez után már csak megosztásokat kell létrehozni és beállítani a tűzfalat.

Kövesd az itt lévő utasításokat: [link]


Ha minden jó csináltál, a másik gép és annak megosztott mappái látszani fog a sajátgépben vagy a Total Commmanderben a hálózatoknál.

2011. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!