Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WMvare workstation vs. Starcra...

WMvare workstation vs. Starcraft hiba, mit lehet tenni? (Kifejtés alább)

Figyelt kérdés

Áttértem egy ideje Win7-re, aminek számos előnye mellett sajnos kénytelen voltam konstatálni, hogy van egy hatalmas hibája is: nem megy rajta a starcraft, kompatibilitással sem. SEmmi baj, microsofttól ez már lassan elvárás; rutinszerűen tettem fel a WMvare workstation legújabb verzióját, rátettem egy XPt, és szépen el is indult a játék, mindenféle grafikai hiba és torzítás nélkül, csakhogy!...amikor teljes képernyős módra váltok - márhogy a virtuális gépet teszem teljes képrenyőre - akkor a játék nem egészen úgy lesz teljes képrenyős mint szeretném...konkrétan a monitor közepén, egy vastag - nagyon vastag (1/3 monitor szélesség) keretet tesz a játékablak szélére, ami eléggé levesz az élvezhetőségéből.

Ha egy mód van rá szeretném elkerülni hogy Win7 mellé feltegyek még egy OS-t, ezért ha lehet a virtuális gépen ügyködnék valamit, csak azt nem tudom hogy mit...


2011. jan. 11. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem simán megy win7 alatt. Igaz kell hozzá némi trükközés, hogy a színek is rendben legyenek.

Milyen az sc verziód? S milyen hibát ír amikor indítod?

2011. jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a játék és a monitor felbontása közti különbség okozza a gondot. A virtuális gépet átállítja, de a rendes gépet nem tudja. Gondolom, nagy fanatikusok próbálkoztak trükközésekkel, vagy leírják ide az okosok, mit hogy kell, vagy neked kell utánagugliznod, hogy lehetne felügyeskedni win7-re a játékot.
2011. jan. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy beállítást hogy nyújtsa a képet, ez már oké, a gond már az hogy kb 10 perc után az egész veszettül belassul. Sztem feldobok egy XP-t mellé, kicsivel kényelmetlenebb megoldás de hatásosabb lesz...

Első kérdezőnek: hibaüzenet nincs, csak épp átvált olyan szinekre hogy szemrákot kapok tőle, képet majd rakok fel.

2011. jan. 12. 10:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért nem ezzel kezdted? :) Színproblémára több megoldás is létezik, amit megpróbálhatnál, és akkor win7 alatt is tökéletesen tudod futtatni, nem kell telepíteni semmit.


1. -Game közben alt+tab.

-Aztán ctrl+alt+del, bejön a feladatkezelő.

-Kiválasztod a folyamatok közül az explorer.exe-t és bezárod.

-Végül alt+tabbal visszamész gémbe.

-Játék végén meg szintén a feladatkezelőben el kell indítani az explorer.exét, mert máskülönben nem lesz startmenüd, és sokminden egyebed. Alkalmazások: új feladat, és vagy rátallózol, vagy beírod a nevét.


2. Ez egyszerűbb, de nemmindenkinek működik:

Játék előtt asztalra jobbegérgomb, képernyőfelbontás. Majd nyitva hagyod ezt az ablakot, és úgy indítod el a játékot. Van akinél ettől is megoldódik a színprobléma. :)


Következőre írd le pontosan, hogy mi a problémád, úgy általában egyszerűbb a megoldás keresés. Nekem mindkét módszer működik, másodikat használom, mert azt egyszerűbb. De ha csak az első működik, akkor arra scriptet is lehet írni, hogy ne kelljen mindig neked leállítani, és újra elindítani az explorert, hanem hogy csinálja automatikusan.

2011. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hallod ember, örök hála neked! Második megoldás működött!

Igaz nem starcrafttal próbáltam ki, mert az nem mindig dobja be elsőre az LSDparádét, van hogy fél órát kell várni. Viszont van egy másik játék ami alapból úgy indította a játékot, és annál bevált, tehát szerintem Starcraft alatt is menni fog. Ezer köszönet és hála!

2011. jan. 12. 11:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Most már csak arra vagyok kiváncsi, hogy vajon MIÉRT hatásos ez?
2011. jan. 12. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Nah látod, ez egy jó kérdés. :) Erre már én se tudok megfelelően válaszolni.


Az explorer-es megoldásra még tudok esetleg homályos magyarázatot adni, de hogy a jobbklikkesre... Ez egy microsoft mesébe illő rejtély.

2011. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!