Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Office 2007: Hogyan lehet az...

Office 2007: Hogyan lehet az Excelből oszlopdiagramot beilleszteni a Wordbe úgy, hogy abban a jelmagyarázat sorrendjét a Word a dokumentum második megnyitására ne fordítsa meg?

Figyelt kérdés

Jelenség hihetetlenül bosszantó és csak az oszlopdiagramok esetében fordul elő!


Ha az Excel diagramot képként illesztem be, akkor természetesen a Word nem változtat rajta, ám ez a módszer nem szimpatikus nekem, mert nyomtatáskor láthatóan gyengébb minőségű a grafikon képe - teljesen mindegy, hogyan variálom azt, a színek és vonalak elmosódottabbak, ha bitképként illesztem be.


A kérdés tehát kizárólag az olyan diagramokra vonatkozik, amit "MS Office grafikus objektum"-ként illesztünk be!


Docx fájlformátum esetén így illeszt be amúgy alapban az Office, ha a két alkalmazás között simán copy-paste -tal másoljuk az objektumot és ez nem is baj, mert ez a legjobb! Az így beágyazott objektum a Wordben szerkeszthető marad és rákattintva a "Diagrameszközök" menü jön be a szalagon. Valamiért azonban belepiszkál a jelmagyarázat sorrendjébe (pontosan a fordítottját mutatja a második megnyitástól, hiába van bejelölve, hogy a forrásformátumot őrizze meg), ami egyszerűen érthetetlen, hogy miért van és logikailag sem jó nekem.


2011. jan. 11. 09:16
 1/1 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a probléma az Office SP2 és néhány frissítés telepítésével megoldódott!
2011. jan. 19. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!