Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet normálisan MKV-ből...

Hogy lehet normálisan MKV-ből AVI-ba konvertálni?

Figyelt kérdés
Van egy MKV videóm. Át szeretném konvertálni AVI-ba, de nem nagyon sikerül. Próbáltam SUPER konvererrel, de a kapott videóba késik a hang :S Próbáltam AllToAvi-val amit itt találtam: [link] Ez a program amikor elkezdi konvertálni akkor kiirja a windows h mencoder.exe hibát észlet ezért leáll, és a konvertálás is megáll 1%nál. Néztem az előbb említett oldalon ezt az extract dolgot, de az nem is működött egyátalán, meg sztem az csak arra kéne hogy a bitrátát megtudjam, de 1500 körüli aviba általába meg szokott felelni sztem. Egyéb programot nem találtam, de lehet hogy csak a beállításaimat bénázom el. A Supernél az encoder FFmpeg-re van belőve, 1536 os bitráta, 640x480as felbontás stb.
2011. jan. 13. 20:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Itt van az MKV fájl amit leszedtem rtlmostról:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 19. 23:27
 12/22 anonim ***** válasza:

Hali! Szívásx3...

Ezzel sikerült konvertálni, de hangja nem volt> [link]

Méreg...olvas itt, olvas ott........semmi jó.


Aztán próba szerencse ezzel sikerült mpg1-be konvertálni>>> [link]

De ezt előbb telepíteni kellet hozzá>>>matroskasplittert>>> [link]

Az így nyert mpg-t aztán konvertáltam avi-ba format factoryval és láss csodát..., de vannak lejátszók, amelyek alapból viszik az mpg-t úgy tudom.

TmpegEncoder-nél a "Motion search precision"-on lehet állítgatni a minőség miatt.

A vicces az, hogy nem tudok angolul...csak sejtek...:))

Azért amit küldtél fájlt, azzal elég bajos próbálkozni, igen sokáig tartana. Kivágtam belőle egy részt, gyakorláshoz visszaküldöm, jól jöhet neked is>>> *****

Itt az avi, de ez nem a legjobb beállítással készült>>> ***** ...:))


Lehet van ennél sokkal elegánsabb megoldás is, tedd fel új kérdésnek, úgy hogy megosztod a kivágott mkv linkjét ( ***** ), így nagyobb eséllyel néz rá néhány olyan ember, aki igazán ért ehhez.

Üdv....



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
?
2011. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Hello. Bocsi h nem irtam csak vizsgák voltak stb..


Nah szal kipróbáltam ezt az MPEG1-es dolgot és teljesen jol müködik, köszi, nem késik a hang meg semmi. Viszont szerintem az avi-ba konvertálás így feleslegessé is vált, mivel majdnem minden részem MPEG2-be van mert ebbe vesz fel a TV tunerem, csak amit hibásan vett fel, vagy épp nem voltam itthon és nem tudtam felvenni azokat szeretném pótolgatni az RTL mostról. Az avihoz eleinte azért ragaszkodtam mert azt gondoltam abba egyszerűbben tudnak konvertálni a programok. Meg általába amit megtaláltam letöltő oldalakon az mind aviba volt, csak azér van kb 10-15 rész amit nem találtam meg sehol csak ezen az RTLmoston. Viszont egy másik problémám megint adódott. Én az MPEG2-t MPEG2CUT2-vel szoktam vágni, mert általába egybe van a 2 rész amit feltesznek, viszont ezt az MPEG1-et nem vágja meg normálisan, a vágott videóba nincs kép :S

2011. jan. 25. 23:54
 15/22 anonim ***** válasza:

Ha van kedved tölts fel megint egy részt mpg2-ből...

Amúgy van ez a program próbáld ki>>> [link]

2011. jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Jah...bocs, az mpg1-et nem vágja azt írod...akkor ne érdekes....próbáld a Demux-ot...
2011. jan. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia! Az a vicces, hogy most valakinek meg akartam mutatni és nem tudom megnyitni az mkv-t a tmpegecoderrel...elfelejtettem, hogy mis is volt a megoldás, DD

Szóval, hogy is csináltuk? Te még emlékszel? A haali-t kell csak telepíteni, aztán tmpeg-gel már meg lehetett nyitni az mkv-t...?

2011. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Hello. Hát igen, én ugy csináltam h feldobtam ezt a matroska izét utána meg már meg lehetett csinálni a tmpegbe és én ugy is hagytam mer nekem az mpeg1 megfelel, de aztán superrel is át lehet konvertálni. Viszont nekem nem tetszik h ez a matroska bele akar mászni mindenbe ezért virtualXP-vel csináltam és annak ugyis mind1 mert 2 kattintással helyreállitom a régit :D


Mondjuk közbe találtam egy másik megoldást is csak az eléggé helyigényes. VIrtual dubbal meg vmi avisynth-al átrakni tömöritetlen aviba (kb 50 giga) aztán utána visszakonvertálni tömöritettbe.

Video rola: http://www.youtube.com/watch?v=aF1SO_yib1U

2011. febr. 11. 21:26
 19/22 anonim ***** válasza:

Ez furcsa, persze ugyanúgy mint veled feltettem a matroska splittert...és nem működött a tmpeg...

A vicces viszont az, hogy kipróbáltam mérgemben a FormatFactory-t és dobtam egy hátast...tök jól megcsinálta.....most! Na ez egy "harmadiktípusú" talány. Megnézem a videót, köszi. D

2011. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 zsolti1012 válasza:
Kíváncsiságból átírtam egy *.mkv film kiterjesztését *.avi formátumra. És tökéletesen lejátszódik a film :D
2015. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!