Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan programot keresek...

Olyan programot keresek amivel a képek hátterét egyszerűen, gyorsan kitörölhetem? Photshop kilőve

Figyelt kérdés

A photoshopot ismerem, de nem a leprofibb módszer.

Webáruházamba töltök fel termékeket, amiket itthon fotózok, és ezek mögül szeretném kiszedni a hátteret, sima fehérré "varázsolni"esetleg árnyékolni.

Tudnátok segíteni?


2011. jan. 15. 11:18
 1/4 A kérdező kommentje:

pl


[link]


tökéletes kivágás, fehér háttér

a photoshoppal nem tudom ilyen szépen kivágni...

2011. jan. 15. 11:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az ingyenes GIMP-et javaslom.

Először húzd rá a programra azt a képet, amit szeretnél, majd készíts egy új réteget, mely fehér (vagy olyan színű, amit szeretnél), jobb oldalt új réteg (egy papírlap és egy + jel az ikonja), jelöld be a fehéret, és ok, fogd meg a fehér réteget, és húzd az egérrel a képed alá.

A legjobb, ha valamilyen egyszínű háttér előtt fotózod le azokat, amiket fel akarsz tölteni, majd a "varázspálca" kijelölőeszközzel (egy varázspálca az ikonja) rákattintasz a viszonylag egyszínű háttérre, és az kijelöli az egészet, ha nem, akkor állíts alatta a küszöbszinten (ha esetleg így sem sikerül, akkor állíts hozzáadó kijelölésre (bal oldali menü közepén két piros négyzet egymáson), és ekkor tudsz két különböző színre kattintani, és mindkettőt kijelöli), mikor jól kijelölte, csak nyomd meg a del gombot (vagy a szerkesztés/kivágás-t), és kész.

Ha valami oknál fogva ez a megoldás nem megvalósítható, akkor marad a rétegmaszk, jobb oldalt a rétegeknél kattints a képedre jobb egérgombbal, rétegmaszk hozzáadása, válaszd a fehér (teljesen átlátszatlant), válassz ki egy fekete ecsetet, és a nem kellő részeket egyszerűen fesd be feketére (ez igazából átlátszóvá teszi azt a helyet, és az alatta lévő szín fog látszani), ha valahol túlmentél, akkor fehér ecsettel hasonlóképp kijavíthatod, ha van időd, tökéletesre meg lehet csinálni evvel a módszerrel (természetesen közben ránagyíthatsz, és szinte pixel-re pontosan meg tudod így csinálni)

2011. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ, talàn a photoshop al is menni fog,csak eddif nem tudtam hogy kell, az utolsó megoldàs b

nem jó, ugyanis több szàz termékkel ez pepecs lenne, egyszerű és gyors megoldás kell,

2011. jan. 15. 20:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első elég gyors, csak kell egy olyan felület, mely viszonylag egyszínű.
2011. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!