Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A windows-válaszó képernyőn...

A windows-válaszó képernyőn lévő listát hogyan lehet módosítani?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ami a bootolás után van, de a windows betöltőképernyője előtt. Amikor van egy lista, hogy milyen windowsok és hány darab van telepítve. Egy olyan windows könyvtárat töröltem, ami nem kell, de a listáról nem tűnt el. Lehet-e erről a listáról elemeket törölni, illetve a sorrendjüket megváltoztatni, és ha igen, hogyan?
2011. jan. 16. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

XP alatt a C:\boot.ini fájlt szerkeszted jegyzettömbbel.

Vista/7 alatt a parancssorból a bcdedit paranccsal tudod módosítani.

2011. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jan. 16. 14:30
 3/5 A kérdező kommentje:

Azoknak, akik később keresnek rá erre a kérdésre, mondanám, hogy a válasz pontatlan volt így önmagában, mert a boot.ini file nem módosítható csak úgy jegyzettömbben.

Jobb gombbal kattintson a Sajátgép elemre, majd kattintson a Tulajdonságok parancsra.

– vagy –

Kattintson a Start menü Futtatás parancsára, írja be az sysdm.cpl parancsot, majd kattintson az OK gombra.

A Speciális lapon kattintson a Beállítások gombra az Indítás és helyreállítás területen.

A Rendszerindítás területen kattintson a Szerkesztés gombra.

2011. jan. 16. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Általában aki fájlattribútumokat nem tudja magától kezelni, az ne nyúlkáljon a boot.ini-hez. Szerintem elég nyilvánvaló, hogyha írásvédett fájlt módosítani akarsz, akkor nem árt előtte levenni az írásvédettséget róla. Ha meg magadtól arra se jössz rá, hogy írásvédett, akkor meg tényleg hagyd békén.
2011. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem, hogy az írásvédettséget le akartam venni, parancssorban. C:/attrib boot.ini -r. Aztán rájöttem, hogy ezt így nem lehet. parancssor: edit boot.ini elkezdenéd kiírja, hogy nem módosítható. Szerintem elég nyilvánvaló, hogy ha valamit bizonyossággal meg akarsz állapítani, akkor utánanézel, hogy az úgy is van-e. Vagy akkor meséld el, hogyan kell levenni róla az írásvédettséget. És ne állapítsunk meg olyat, hogy az az ember, aki magától nem jön rá, hogy írásvédett (pedig rájött) az ne nyúlkáljon benne, mert lehet, hogy ezzel a beállítással nagyban meg lehetne könnyítve a dolga, és azért fordul többek közt hozzád is segítségért, mert a válaszra kíváncsi, hogy ennek a beállításnak mi a módja, nem pedig azért, hogy megtudja, mi a véleményed róla, akit egyébként bénának is tartasz ehhez, és ezt még kifejezésre is juttatod.
2011. jan. 19. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!