Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen olyan 3D-s tervező /...

Milyen olyan 3D-s tervező / rajzoló programot ismertek, amivel egy laikus is könnyen bánik és lehet vele autók külső kinézetét / karoszériáját megtervezni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 16:25
 1/9 anonim válasza:

Sok CAD program van, illetve 3D modellező, de igazából egyik sem olyan, hogy leülök elé és fél óra múlva van autóm. Egyébként 3DS Max, Blender, AutoCAD, Rhino 3D, ...

Válassz egyet és próbálkozz, illetve keress hozzá könyveket, leírásokat, oktató anyagot. De az elején a legfontosabb az elszántság, kitartás és a sok szabadidő.

2011. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Smartguy86 ***** válasza:

Laikus? Ilyen nincsen. Esetleg ott vannak a Need For Speed újabb részei, azokban a játékokban mindenféle autónak tudsz egyedi kinézetet tervezni :D


De a mérnöki tervezéshez azért egy laikusnál több kell!

2011. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nulláról kezded a dolgot, akkor talán pár év alatt mesteri szinten fogod kezelni a CAD, a 3D modellező és 3D animáció készítő alkalmazásokat is.

Első dolog, hogy műszaki jellegű tudásod legyen megfelelő, mondjuk érts a formatervezéshez.

Egy 3D modellező alkalmazás használatához az alábbiak kellenek nagy vonalakban:

3D modellezés elsajátítása

Textúrázás, materialok

Bevilágítás, és környezet felépítése

Renderelő motorok használatának ismerete (kezdésnek én a V-ray-t ajánlom)

Kamerák használata


Animációkészítés (módosítok segítségével, timeline, reactor, character studio, stb.)


És mindezek mellett egy képszerkesztő alkalmazás profi szintű ismerete is szükséges, főleg a textúrák (map-ek) készítéséhez.


Amit, még ajánlok, hogy ne egyből egy autó, vagy annak alkatrészenek modellezésével kezd a dolgot, inkább valami egyszerűvel, pl asztal, szék, focilabda, vagy valami hasonló.

Egy autó modellezésébe már csak akkor érdemes belekezdeni, ha jártas vagy a modellezésben.

2011. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt szedd le torrentről! autodesk 3ds max ! nagyon hasznos egyszerű modellező program! Bár nem véletlenül használják a Maya nevű programot a profik!
2011. jún. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 2 modellező programot tudok neken ajánlani:


Google Sketchup:

[link]


3DVIA Shape:

[link]


Mind a 2 teljesen ingyenes és nagyon egyszerű használni őket,persze azért ehhez is idő kell még megtanulod.Ezeknél egyszerűbb modellező program nem létezik.Ám az "egyszerűsége" szigorúan csak a kezelésükre értendő,nem arra hogy nem lehet profi modelleket kreálni bennük:


Sketchup:

[link]


3DVIA Shape:

[link]


Persze egyszerűség ide vagy oda,az ilyen munkákhoz alaposan ki kell ismerned a programot.Én is azt ajánlom amit fentebb hogy először egyszerűbb modellekkel kezd.Az alapokkal,és úgy haladj feljebb...Szerintem abszolút kezdőként,érdemes ez a 2 progi közül választanod.


Fantasztikus modellező programok.

2011. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a válaszat!
2011. jún. 14. 19:34
 7/9 anonim válasza:
a google secth up télleg jó!
2011. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Google SketchUp-ra ráugrottam! Köszönöm én is!
2012. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én kettőt ajánlok.Az első progi inkább játék,de ezzel a nulláról tudsz kocsikat építeni és kipróbálni[Street Legal Racing].A második az inkább motor és karosszéria tervező[Automation Game].
2014. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!