Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen régi zene fájlkiterjesz...

Milyen régi zene fájlkiterjesztéseket ismertek?

Figyelt kérdés
Egy régi CD-s rádióra kell kiírnom egy CD-t. Egy régi kiterjesztés kellene nekem, amivé át tudom konvertálni a zenéket
2011. jan. 29. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az mp3 1991-ben készült el, tehát valószínűleg támogatni fogja. Próbáld ki!

[link]

2011. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha nincs a magnóra ráírva hogy mp3 akkor csak sima audio lemezként írd ki
2011. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Audió CD -ként írd ki, NE Mp3 CD-ként!

pl. BurnAware programmal így:

[link]

2011. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
de így 1 CD-re csak max.80 perc zenei anyagot tudsz kiírni!!!
2011. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van 99 perces CD is, bár az igaz, hogy kb 1 nagyságrenndel kevesebbet lehet kiírni audio CD formátumban, mint mp3-ban.
2011. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na akkor: ki van írva egy sima CD, amin a számok .cda formátumban vannak, de nem játssza le.


Az meg nem érdekel, hogy hány percnyi zenét tudok felrakni rá, csak 5 számot kell ráírni (a gyengeelméjűek kedvéért nem az 1,2,3,4,5-re gondoltam -.-")

2011. jan. 29. 16:19
 7/12 anonim ***** válasza:

a .cda fájlokat sehogy sem tudod megszólaltatni, mert nem hangfile-ok, hanem

index állományok, amik megmondják a CD-lejátszóknak/programoknak, hogy a

lemezen hol keressék az adott audiosávot.


[link]


CD hangformátum (.cda)

A .cda kiterjesztésű hangfájlok CD-n tárolható hangtartalmat rögzítenek, és az ilyen típusú fájlok csak CD-ROM-ról játszhatók le. Ennek következtében a jelen cikkben nem helyezhettünk el mintafájlt. A .cda fájlok teszteléséhez játsszon le egy másik .cda fájlt ugyanarról vagy egy másik CD-ROM-ról. A .cda fájlok a CD-ken rögzített hangsávokat reprezentálják, tényleges impulzuskód-modulációs (PCM-) adatokat nem tartalmaznak. A CD-ről a merevlemezre másolt .cda fájlokat így nem lehet lejátszani.

[link]

2011. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem kiselőadás kell nekem a CD-kről hanem az hogy mibe konvertáljam át? ja és a kocsiban a CD-lejátszó viszi a CD-t
2011. jan. 29. 20:00
 9/12 anonim ***** válasza:
akkor szerintem a magnóval van baj
2011. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rá van írva, hogy tudja olvasni a CD-R-t vagy CD-RW-t? Ha nem, akkor lehetséges, hogy csak eredeti CD-t tud olvasni (voltak nagyon nagyon régen ilyen CD lejátszók)
2011. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!