Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem indul a Kresz...

Miért nem indul a Kresz program 2.2? (Bővebben)

Figyelt kérdés

Windows 7 Ultimate-m van (64 bites) és mikor feltelepitettem elinditom akkor ezt hozza fel..:"Exception EDBEngineError in module teszteles.exe at 000A78DE.

An error occurred while attempting to intialize the Borland Database Engine (error $2108)."

A kompatibilitást kiprobáltam már Windows XP (server pack 2 és 3-mal is) de nem megy...

Valaki kérem segítsen!!!


2011. jan. 29. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:

töltsd le és telepítsd ezt:

[link]

vagy:

[link]

és ha jó volt a KRESZ progid, ezzel működnie kell

(ez a kiegészítő hiányzik hozzá, az eredeti, legális telepítő lemezen, alapból fenn van!)

2011. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyi a gond nem tudom megtalálni hogy honnan lehet letölteni :S
2011. jan. 29. 18:54
 3/10 A kérdező kommentje:

Változás történt: leszedtem a programot erről az oldalról:

[link] majd feltettem, elindítottam és már ezt írta ki:

Exception EDBEngineError in module teszteles.exe at 000A78DE

Unknown database.

Alias:tesztctt

2011. jan. 29. 19:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mit lehet még csinálni am hozzátenném hogy másolt a CD, régebben XP-m volt arra ugyanezzel a CD-vel tettem fel és ment. Most pedig Win 7-esen nem :S
2011. jan. 29. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

biztosan működő link, tesztelve:

[link]

2011. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
elképzelhető, hogy nem Win7 kompatibilis a KRESZ program!
2011. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2. válaszoló megprobáltam az eredmény ugyanaz....

3.válaszoló azért csak kell lennie vlmi megoldásnak rá.

2011. jan. 29. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:

1 megoldás van csak, telepítesz 1 virtuális meghajtót, amire felrakod az XP-t, és ott futtatod a progit!


de, ha nem hiszed, hogy így nem működik, olvass utánna:

pl. ez sem tudja kezelni a Win7-et (és nagyon sok játékprogram sem!) mert eleve

[link]

Operációs rendszer: (amelyiken használható, gondnélkül futtatható)

Win XP/Windows Vista/Win 98 (mindig felvan tüntetve a letöltőhelyek weboldalán)


[link]


[link]

2011. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
69%

Először mindkét hibába belefutottam én is (BDE Engine Error 2108; Hiányzó tesztcttm) de aztán mindent uninstalláltam, előlről kezdtem a következők szerint és így nekem sikerült Windows7 64 bit-en telepítenem:


1. Letöltöttem és telepítettem a Borland Database Engine-t innen: [link] (futtatás rendszergazdaként)

2. Újraindítottam a gépem, biztos-ami-biztos alapon

3. A start menüben megjelent egy BDE information utility, ebben futtattam a TEST BDE gombbal egy tesztet, ok volt

4. Csak ezután telepítettem a kresz cd-t Setup.exe-vel (futtatás rendszergazdaként)

5. Az én cd verziómban még 3 darab .DB fájlt is be kellett másolni a telepítési mappába, felülírva az ott lévőket (kerdesek.db, teszta.db, tesztm.db), ez valami javítás ha jól gondolom

6. A teszteles.exe-t is rendszergazdaként indítom, és indul rendesen hiba nélkül.


Visszagondolva: a BDE Engine (2108)-as hiba azért volt, mert konkrétan nem volt borland adatbázis környezet telepítve a gépen. Aztán miután ezt telepítettem, a tesztcttm tábla hiba meg azért volt, mert a kresz cd-t korábban telepítettem, és az akkor még hiányzó BDE miatt telepítéskor nem jött létre ez a tábla.

2012. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Renátó leírása alapján végigcsináltam és frankón ez volt a megoldás.Most már nekem is működik 64bit-en is.
2012. nov. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!