Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményed a Linuxról?

Mi a véleményed a Linuxról?

Figyelt kérdés
Szeretnék windows helyett linux operációs rendszert használni, de nem tudom érdemes-e mert még nem volt linuxom!
2011. jan. 29. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Az leginkább használattól függ.

Ha játékokkal szeretnél játszani, akkor nem éppen a legjobb választás (vagy csinálhatsz dual-boot-ot).

Ha egyebet szeretnél csinálni, arra szinte minden téren jó (bár így is vannak egyes programok, amiknek nincs Linux-os változata, ezeket Wine nevű programmal lehet megpróbálni futtatni): nagyon gyors, kisebb erőforrásokat igényel, nincs rá vírus, nagy hardvertámogatással rendelkezik, ingyenes, rendszeres frissítés, stabilitás...

Kezdésnek az Ubuntu Linux-ot ajánlom:

[link]

2011. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A linux nagyon jó, ha értessz hozzá. Amúgy, én azt ajánlom, hogy ne cseréld le, hanem a win mellé tegyél linuxot. A linux elmegy 5 gigán is, tök szépen. Az előttem lévő szépen leírta.
2011. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
Próbáld ki előbb virtuális gépre telepítve. Úgy kellőképpen meg tudsz vele ismerkedni, mielőtt élesben is kipróbálnád.
2011. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
nem túl felhasználóbarát. Semmi komolyabb dolgot nem tudsz csinálni anélkül, hogy a terminálhoz nyúlnál. Ugyanebben az esetben a Windowsban csak kattintgatni kell.
2011. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Amúgy a dual boot, amit az első hozzászóló mondott az egyetlen ésszerű megoldás. Vagyis, hogy Windows és Linux is van a gépeden külön partíción.

A Windows -tól úgysem lehet 100% -ig elszakadni. Nekem sem sikerült, főleg a játékok miatt. Meg hát az általam jelenleg is tanult szoftverek egyike sem fut Linuxon.

2011. jan. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Linux egy elég jó operációs rendszer, csak meg kell ismerni. Bizonyos alapbeállításokhoz szükség van parancssorra; hogy mennyit kell úgy ügyködni, az attól függ, hogy milyen Linuxot használsz. Egyes változatokhoz még grafikus felület sincs. Programozásra kiváló, játékra már kevésbé, de ott is vannak játékok. Kevesebbet kell telepíteni; igaz, a grafikus felület által tartalmazott programoknak még csak a felét sem fogod az életben használni.

Ajánlom az Ubuntut, a Debiant, a Mandrivát és az UHU-t.

2011. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!