Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi kell a jogtiszta windows-ho...

Mi kell a jogtiszta windows-hoz? (Matricán kívül)

Figyelt kérdés

Van egy jogtiszta XP home edition, meg hozzá a matrica a zacskóra ragasztva. Viszont rá van írva, hogy "kizárólag új számítógéppel forgalmazható", tehát OEM. Rátehetem a céges gépre? Kell hozzá a cég nevére kiállított számla, hogy érvényes legyen?


Továbbá: így néz ki a matrica:

[link]


A közepén 2 helyen ki van lyukadva. Ez mire jó?!


2011. jan. 31. 11:35
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Ha ezt a termék kulcsot már beaktiválták korábban egy másik számítógépen, akkor semmit sem érsz vele. Az OEM Windows -ok ugyanis hardver ID -hez, vagyis más számítógépen már nem tudod beaktiválni.

A korábbi OEM korlátozás, miszerint "kizárólag új számítógéppel forgalmazható" már nincs érvényben. Bárki vehet magába is OEM Windows terméket, a lényeg csak az, hogy 1 db számítógépen használható és később sem ruházható át másik gépre.


Hogy kell-e hozzá a számla arra már nem emlékszem. De szerintem anélkül is elfogadják egy esetleges ellenőrzés során.

2011. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, ment a pont!

Még annyi tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan ellenőrizhetném le, hogy a kérdéses Windows aktiválva van-e? Elmondom, hogy mi a helyzet:


Van 2 gép, mindkettő házon van matrica (OEM). Mindkettőn van Win, de életében már szerintem párszor újratelepítették. Most szeretném megnézni, hogy a Windows, ami rajta van, az az-e, aminek a matricája a gépre van ragasztva. Ezt hogyan ellenőrizhetném le?

2011. jan. 31. 12:06
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Pl. ezzel a segédpogival megnézed, egyezik-e a termékkulcs a matricán lévővel:

[link]

2011. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ezzel a szoftverrel megtudod nézni az összes progi regisztrációs kulcsát és össze hasonlíthatod a matricán lévővel. : [link]
2011. jan. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Még annyi tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan ellenőrizhetném le, hogy a kérdéses Windows aktiválva van-e?"


Futtasd az alábbi parancsot:


"C:\Windows\system32\oobe\msoobe.exe /a"

2011. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi all!
2011. jan. 31. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Használtszoftveres oldalakon kínálnak olcsón OEM XP-t de Windows7-et is. Ha az előző nem válik be, akkor vegyél azokból. [link]
2011. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A használt, az OEM és az eladás nem fér meg egymás mellett legálisan.
2011. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!