Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop. Mit csináljak ha...

Photoshop. Mit csináljak ha azt irja nincs elég RAM, pedig még van 6 GB szabad hely a C meghajtón?

Figyelt kérdés

valamit át kellene állitanom a képeimen és mindig azt irja,hogy nincs elég RAM,pedig még üritettem is helyet,de akkor se jó neki. én megőrülök ettől >_<

valaki tud segiteni vagy csak a program nem normális?


2011. febr. 5. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

a RAM és a szabad hely két különböző dolog. a RAM arra jó, hogy oda töltődik be a program. ha az elfogyott, vagy nem elég sok (tehát elfogyott) akkor indítsd újra a gépet, vagy bővítsd. Photoshophoz ajánlom a 4-5-6 GB-os memóriát (amihez viszont 64 bites oprendszer kell)


De ajánlom nézd meg a wikipédián, ott nagyon szépen leírják.

2011. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi RAM van a gépedben?

Mekkorára van állítva a pagefile?

2011. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

RAM ≠ tárterület


A kevés RAM a rendszer memóriájára utal, ha egy programot futtatsz akkor az memóriába kerül be. Minél nagyobb a memória, annál több programot tudsz párhuzamosan futtatni, és gyorsan is. Ha kevés, a virtuális memóriát tudod növelni, vagy új memóriamodulok venni a gépbe.


Amiről te beszélsz az viszont a merevlemez tárterülete ami nincs hatással a program futására, csupán a program összetevőit tárolja, és használatkor azokat a memóriába tölti be. Tehát hiába fogsz törölni a lemezről, az semmiben nem befolyásolja a RAM méretét.

2011. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem tudom mi az a pagefile,de azt hiszem 0,99 GB a RAM

ja és amúgy bocs,csak a RAMot mindig összekeverem a másik ilyen izével xD nem vagyok egy nagy szakértő

2011. febr. 5. 19:37
 5/9 anonim ***** válasza:

videókártya memóriára érti!! (mármint azt, hogy NEM elég.)

Nézd meg a PS. hardverigényét! pontosan meghatározza, hogy miből, mennyire van, min. szüksége, a normális működéshez. /még 512-es vidókari memóriával is, igen csak döcögősen működnek az új (4-5-6) verziók!. Javaslat: használd, a CS-2 verziót, annak a legkisebb, a hardverigénye./

2011. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
újrainditani már próbáltam a gépet és a programot is többször megnyitottam,de sehogy se akar menni
2011. febr. 5. 19:38
 7/9 A kérdező kommentje:
eddig MENT és semmi baja se volt,a fél munkámat is elrendeztem vele,de a 72. kép után mondta fel a szolgálatot..és még lenne 36
2011. febr. 5. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ne egyszerre nyisd meg az összes képet. zárj be minden programot ami nagy hardverigényű (mint pl.: steam, ea download manager, és egyéb háttérben futó programok)
2011. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
töröld azokat ideglenes, (TEMP) mappában lévő fájlokat, amiket nem a Photoshop használ!
2011. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!