Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A levelezőprogramból (pl:...

A levelezőprogramból (pl: Outlook, Thunderbird, Incredimail, . ) törölt e-mailok valahogy visszaállíthatók? Például fájlvisszaállító programmal?

Figyelt kérdés

A fájlvisszaállítás megoldás-e ebben az esetben?


Azt hiszem (de nem biztos), hogy egy adott felhasználói fióknak a bejövő levelezését egy fájlban tárolja, tehát amikor új levél jön vagy törlök akkor az a fájl módosul, nem pedig egy új kis fájl jelenik meg illetve tűnik el egy régi.

Ha így van, akkor elvileg nem hozható vissza fájlvisszaállítással.


Légyszi segítsetek, hogy pontosan hogy működik és van-e rá mód? Ha igen, akkor mi?


Előre is köszi!


2011. febr. 10. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem állítható vissza. Viszont van olyan megoldás, pl. Gmail-ben, hogy az email egy példánya marad a webes szerveren, egy példányt átirányít a POP3/IMAP szerverre, onnan tölti be a levelezőkliensbe (nekem Mozilla Thunderbird-be). Mivel külön szervert használ a levelezőkliens, másikat a webes, egy példány biztosan megmarad.
2011. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha ezzel nem, akkor semmivel sem!

Recover My Files adat-visszaállító szoftver megtalál minden típusú fájl, és tartalmaz különleges támogatás is több mint 300 fájltípushoz, mellyek a következő kategóriába sorolhatók:


- Törölt e-mail;

- Törölt dokumentumok;

- Törölt levéltárak;

- Digital Photo hasznosítása;

- Törölt zene és videó.


támoggatott fájlrendszerek:

• FAT16 - egy korai változatát a FAT fájlrendszer, ma már ritkán használt

• FAT32 - közös külső adathordozók és a digitális fényképezőgép-

• exFAT - (Extended File Allocation Table), egy szabadalmaztatott fájlrendszer különösen alkalmas a flash meghajtókhoz

• GPT - GUID partíciós tábla, egy szabvány az elrendezés a partíciós táblát a fizikai merevlemezen

• NTFS - Standard fájlrendszer WindowsXP, Vista, Windows 7

• CDFS - CD / DVD fájlrendszert

• MAC - HFS

• EXT2 - Linux

• RAID - RAID JBOD, 0, 1, 5, hardver és szoftver


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Thunderbird levelezés visszaállítható,keresd meg (XP alatt)a:c:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\Profiles\véletlenszerű_név.default\Mail\Local Folders\ mappát. Az abban lévő kiterjesztés nélküli fájlok( tehát nem a .msf!) tartalmazza a kliens megfelelő mappáinak a leveleit.

Pl.:Inbox-Bejövő;Sent-Elküldött,Trash-Levélszemét...stb.

Másold le azt a fájlt amelynek a tartalma érdekel valahová,és adj neki .eml kiterjesztést.Utánna a Thunderbirdben megtekinthető a tartalma. :)

2011. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm a jó tanácsot, de nem erre gondoltam.


A harmadik válaszolónak is köszönöm, de vagy te nem értettél meg valamit vagy én, esetleg egyikünk sem.

Pont arról van szó, hogy a bejövő leveleket is egyetlen file-ban tárolja, nem? Szerintem te is azt írtad lényegében. Így ha valami új jön vagy régit törlünk, akkor a file módosul és nem korábbi file-t kell visszanyerni.

Ha tévedek, javíts ki!


A második válaszolónak köszönöm a programtippet, de ugyanaz a gond, hogy ha egyetlen file van és az módosul akkor a file visszaállító mit ér? HA egyetlen file van! Lehet, hogy nincs igazam.



Egyébként IncrediMailt használok.


Várom a válaszokat! Köszi!

2011. febr. 10. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Ha csak egyetlen bejövő levelet akarok visszaállítani,azt úgy szoktam,hogy a Inbox fájlt Total Commander Ultima Prime-ban (azért ebben mert van benne vmi plug-in ami erre is jó),gyors nézőkében megnyitom,kikeresem a levelet (vagy dátum,vagy feladó szerint) egyszerű Ctrl+c -vel kimásolom,és valami.eml-ként mentem.Kicsit bonyolult,egy kis gyakorlat kell hozzá,na persze meg bambaság is,mert folyton kitörlöm a fontos leveleket,utánna meg bányászhatok.. :))

2011. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!