Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mért nem bootol? Xp-t szeretné...

Mért nem bootol? Xp-t szeretnék telepíteni

Figyelt kérdés

Felszeretném tenni az xp-t win7-re és mikor berakom a cd-t akkor ugyan úgy indítja a gépet de már próbáltam hogy megnyitom a bootolót és átállítom ODD-re de nem találom.


A gépem neve Lenovo Think Centre.

Amikor boot os fület keresem akkor nem találom :S lécci segítsetek. és ha gépről telepíteném az xp-t akkor pedig azt csinálja hogy vannak a menüpontok és a telepítés kivan huzva nem lehet rá kattolni. Köszönöm a segítségeket előre is :S


2011. febr. 11. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor a gép indul tartsd nyomva az F12-őt és ott válasz ki hogy cd vagy dvd mennie kell.
2011. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál!!! de még valami probléma van. Nem tudom melyikre kell menni mikor boot lehetősét ír ki. Rámentem a cd-bootra és elkezdett valami kis karakter forogni aztán kiírta hogy nem bír bootolni és újra indult a gép. Ha gépről próbálom mikor megy Daemon toolsal akkor meg nem enged kattintani az xp telepítésére WIN7.em van
2011. febr. 16. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Értem amit írtál az alapján világos hogy a pxe-boot vagy más néven ethernet boot van alapértelmezetre állítva a biosban tehát hálózatról akar indulni, a biosba belépve át kell álítanod a boot order alatt hogy a legfelső a cd/dvd legyen. Biztos hogy az xp-cd amit használsz tartalmaz rendszerindítót?
2011. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget meg próbálom beállítani. Őőőő mi az a rendszer indító? azaz .iso file??
2011. febr. 19. 18:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Linkelek mellé egy képet hogy hogyan is néz ki a BIOS-om sok videóban vagy képeken azt látom hogy van fent nekik egy BOOT fül ami nekem nincs :S Itt a link: [link]
2011. febr. 19. 18:59
 6/7 anonim ***** válasza:

A Te gépeden a bioson belül a startup menü alatt kellene lennie,ehhez hasonlónak kellene megjelennie mint ami ezen a képen van

[link]

F5 vagy F6-os gombbal mozgasd a legfelső pozícióra a cd vagy dvd meghajtót.

A rendszer indító igen az iso fájlon belül található,

a kérdésem csak arra irányult hogy biztos vagy-e benne hogy arról a lemezről amit használsz biztos hogy automatikusan elindul a telepítő ha a bios megfelelően van beállítva mert már velem is előforult hogy olyan iso fájlt írtam ki cd-re amin csak a telepítő fájlok voltak rajta de a cd-n nem volt boot sector tehát a telepítőt csak úgy tudtam elindítani hogy pendrive-ról bartpe-t indítottam vagy dos-t és onnan futtattam a telepítőt.

2011. febr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1. A cdről való BOOTolást sikerült beállítani de mikor megcsináltam indítom a gépet ezt irja: két beállítási módszer van a windows 7 normál módú indítása vagy indítási javítás(ajánlott). 2. nem tudom hogy meik fájl a rendszerindító de itt a kép amit a cd-re irtam. [link]
2011. febr. 20. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!