Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a probléma? Egyszer csak...

Mi a probléma? Egyszer csak kikapcsolt a gép és ha visszakapcsolom kiad egy hibaüzenetet majd fekete az egész képernyő és nem lehet semmit se csinálni.

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy gépeztem és egyszercsak kikapcsolt a számítógép, Csak ez az egy számítógép, Áram sem ment el és a másik gép tökéletesen működött tovább. Gondoltam semmi gond, bekapcsoltam újra, Ezt eljátszotta még egy párszor. És mikor újra kapcsolom be nem kapcsolódik be teljesen, és kiad egy hibaüzenetet: "lsass exe- a komponens nem található Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert a DNSAPI. dll nevű fájl nem található. Az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát. " Ezután-mivel nem volt más választás- lenyomtam az OK gombot. Ezután nem történt semmi. Mutatta a gép az egérkurzort, de nem lehetett semmit csinálni, ott voltam a nagy feketeségben. Kikapcsolni is csak a főkapcsolóval tudtam a gépet, Ha visszakapcsolom és megpróbálom újraindítani, megint ezt az üzenetet adja és megint ott a sötétség. MI ez?
2011. febr. 12. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben újratelepíteném.

Lehet, hogy a hirtelen leállásoktól sérült meg egy fájl.

A leállásokat akár túlmelegedés is okozhatta, mielőtt felteszed az operációs rendszered újra, tisztítsd meg a ventilátorokat.

Ha kellenek az adataid, akkor Linux Live CD-vel le tudod menteni (esetleg a Windows csökkentett módjában), esetleg megpróbálhatod a leírt fájlt helyettesíteni egy másikkal.

2011. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval csak az operációs rendszer újratelepítése az egyetlen megoldás? Ilyen esetben minden program ( videók, képek, stb.) elvesznek? Nincs rá valami mód, hogy áttegyem őket pen-drive-ra?
2011. febr. 13. 10:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen veszik el minden, csak arról a partícióról, melyet formázol (általában C:).

Mint írtam Linux Live CD-vel vissza tudod hozni, letöltöd ezt:

[link]

Kiírod képfájlként:

[link]

Beteszed a gépbe, és ha jó a boot sorrend, akkor a lemezről fog betölteni, itt kiválasztod "az Ubuntu kipróbálása a számítógép módosítása nélkül" menüpontot, betölt, és ekkor a helyek menüpont alatt találod meg a merevlemezeidet, innen ami kell kiírod pendrive-ra, és újra tudod telepíteni (vagy akár az Ubuntut is fel tudod rakni).

2011. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!