Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy helyezzek üzembe egy...

Hogy helyezzek üzembe egy Linuxos gépet?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot, teljesen új, alapból Linux van rajta, de windowsot szerettem volna rátenni. Bekapcsoltam, kért valami kódot, de nem tudtam mit akar, ezért betettem a másolt win7 cd-met és a BIOS beállításnál megcsináltam, hogy a cd-t érzékelje elsődlegesen. Nem érzékelte a cd-t és erroros szövegeket kaptam sorra. Visszaállítottam a bootolást az eredetire, de megmaradtak az erroros szövegek. Eredeti win xp cd-vel próbálkoztam, de a telepítés már a legelején leállt, hogy hiba van a gépen és indítsam újra. Mit tegyek?
2011. febr. 18. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Kismillió baja lehet. Pl szar a laptop. De így hibaüzi nélkül elég nehéz kitalálni. Telepítésnél nyomj neki egy setup default-ot és csekkold le az HDD vezérlő beállítást. ACHI, IDE, SATA vagy akármi. Amiatt szokott reklamálni a winfoss.
2011. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán annak utánanéztél, hogy a laptopodhoz van-e windows-os driver? Ha nincs, akkor cumm.

Amúgy valószínűleg előtelepített linux volt rajta, és hogy mit kellett volna beírni, azt valahol az elvileg a laptoppal együtt megkapott leírások közt meg kell hogy találd.

2011. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat a SATA beállítást kellett IDE-re állítani, kösz az infót. Így már továbbmegy a telepítés, amúgy meg végignéztem az összes lehetséges kézikönyvet és leírást és nem kaptam információt, mert minden irat valamiért a windowsra volt specializálva. De a lényeg, hogy megoldódott.
2011. febr. 18. 22:29
 4/4 anonim ***** válasza:

sokan szidni szokták a buhera wineket


pedig ha az lett volna neked,akkor ezzel nem valószínű,hogy találkozol


egy valamire való buherált winbe integrálni szokta a készítője a leggyakoribb sata/ide drivereket


és itt most nem a vérpistike buherákra gondolok,hanem pl winxp4ever

2011. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!