Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Leírná nekem valaki konyhanyel...

Leírná nekem valaki konyhanyelven hogy, mit jelentenek (RAM, Processzor, alaplap) ezek az adatok és hogy mire jó?

Figyelt kérdés

Egy internetezni kívánó nagymama vagyok és szeretném magyarul megérteni ezeket a szavakat.

A videokártyát(gramofon) meg a hárd diszk(kamra) az már világos nekem, de a többi.....

Előre is megköszönöm!


2011. febr. 21. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
A RAM a tűzhely, a processzor a mosogató, az alaplap meg a hűtőszekrény.
2011. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hmm,ez neked jó vicc úgy látom!

Örülök hogy jó a kedved!

2011. febr. 21. 10:56
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

(mikroprocesszor, memória stb... klikk, bal egérgombal a kékkel kiemeltre és megjelenik részletezve az adott témához a képes magyarázat.)


jó tanulást! (remélem elég érthető lesz, és a képek is sokat segíthetnek)


[link]

2011. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Alaplap tartalmazza az összes eszközt ami a számítógép működéséhez szükséges. Ide csatlakoznak a perifériák(ki és beviteli eszözök). A ram egy olyan tárhely, amin a dolgok csak átmenetileg vannak. A programok, például ez a böngésző is innen fut. Előnye, hogy a rendszer képes hozzáférni bármelyik területére a ramnak. Ennél egyszerűbben szerintem nem lehet elmondani. :)
2011. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2011. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

[link]

(CPU = Processzor, RAM = Memória)

2011. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ALAPLAP:

[link]


Processzor:

[link]

[link]


RAM:

[link]

[link]

2011. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy internetező nénikének nem értem miért szükséges ezt tudnia, mikor részletesen ezt középiskolában tanítják.Nyilván nem kell hozzá középsuli hogy valaki tudja ezeket.Most lehet lepontozni.Következő mi lesz?Bioszban kezd el turkálni?
2011. febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Az utolsónak válaszolok hogy arra kell hogy megértsem. Mikor javítani vittem a gépemet egy ismerőshöz, mintha kicserélte volna valamit, mert azóta lassabban megy ,többet kell várnom, míg bejönnek a lekért oldalak !
2011. febr. 21. 11:29
 10/17 anonim ***** válasza:

"Hmm,ez neked jó vicc úgy látom!

Örülök hogy jó a kedved!"


Hmm, gramofon? Kamra???

Te kezdted...

2011. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!