Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha több RAM-ot veszek a...

Ha több RAM-ot veszek a gépbe, akkor gyorsabb lesz a gépem?

Figyelt kérdés
Jelenleg DDR2-es 2,5 GB RAM van a gépben és Windows 7 Home Premiumot használok. A gép néha elég durván le is lassul és a bejelentkezés is hosszadalmas. Ha a RAM-ot kibővítem, gyorsabb lesz az oprendszerem? A processzor 3Ghz-es benne, de az alaplap miatt nem lehet lecserélni, szóval csak a RAM maradt. A Windows 7-et meg nem szeretném alacsonyabb teljesítményt igénybe vevő verzióra lecserélni.
2011. febr. 24. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mit futtatsz rajta éppen, valamit segíthet a több RAM, de észvesztő javulásra ne számíts.
2011. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem alapból azzal van a bajom, hogy miután bejelentkezik még egy jó ideig tölti a rendszert, mert elég sokáig eltart mire pl. a Fiefox-ot is el tudom indítani. És elindítás után is minden száz év mire betölt. (Pl. a könyvjelzők is mire betöltenek..., de a címsorba is kicsit akadozva tudok az elején írni, meg le is szokott fagyni így a betöltés után nem sokkal)
2011. febr. 24. 10:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha csak ez a gond, szerintem olcsóbb, ha inkább kicsit kitakarítod a gépet.
2011. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Start - Futtatás - msconfig

Az automatikus indításnál és a szolgáltatásoknál kapcsolj ki mindent, ami nem rendszerfájl. Azért lassú, mert túl sok programot kell elindítania (felesleges videokártya/hangkártya segédprogram, updaterek, neadjisten msn, skype, torrent). A szolgáltatásoknál csak a microsoftosokat hagyd meg, az automatikus indításnál csak a tűzfalad. Utána kézzel úgyis el tudod indítani, amit kell.

2011. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is túl sok dolgot kell csinálnia a gépnek induláskor és ez lehet a gond. A windows automata frissítés is lassíthatja,de előfordulhat az is,hogy valamilyen elinduló szolgáltatás nem tudja elvégezni a feladatot egy hiba miatt. A felügyeleti eszközök között van a napló,amibe a hibás dolgok bejegyzésre kerülnek.
2011. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A gép takarítás már megvolt, de sajnos nem segített semmit. Ezt a Start - Futtatás - msconfig dolgot kipróbálom. Valószínűleg tényleg túl sok minden akar egyszerre indulni. Találtam is párat: Adobe Updater, Adobe CS5 Service Manager, Adobe Acrobat, FineReader, Kiestrayagent, PCsuite, Quicktime, Samsung PC Studio, JAVA Updater, szóval van mit kikapcsolni :D
2011. febr. 25. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!