Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tune Up 2011 beállítását és...

Tune Up 2011 beállítását és használatát elmagyarázza egy hozzá értő személy?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mik a konkrét kérdéseid? Mi célból tetted fel a programot? Én ugyan csak egy átlag user vagyok (némi szakirányú képzéssel), de talán mondhatok róla pár hasznos dolgot, mert használom egy ideje.
2011. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a programot azért tettem fel hogy a boot screent kitudjam vele cserélni, de találtam benne másfajta alkalmazásokat és arra szeretnék választ,hogy ezek mire jók?

Pl:Turbo mode

2011. febr. 27. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A Tuneup Utilities tulajdonképpen egy rendszeroptimalizáló program, nagyon hasznos. Nem csak a boot screent tudod vele kicserélni, hanem a témát is (ha előtte lefuttattad az UXtheme patchert), a bejelentkező képernyőt, állíthatod a tálcán a gombok szélességét, animációkat, tulajdonképpen mindent testre szabhatsz vele, ami kinézet.

Emellett időnként megvizsgálja a merevlemezt hibák után kutatva, van benne registrypucoló, lemeztöredezettségmentesítő, lemezkarbantartó (ezzel vigyáznod kell, mire engeded rá) a főlapon meg egy egyszerű optimalizáló van. A progi figyelmeztet, ha kevés hely van a merevlemezen még a windows előtt, és elvileg a lomtárból törölt fájlok egy részét is vissza tudja hozni, bár ezt még nem próbáltam. A turbo mode meg elvileg kilövi a szerinte felesleges dolgokat (bár ezt se engedtem rá a gépre), így a leírás szerint gyorsítva a gépet.


Így elmagyarázva hosszú és bonyolult, de nyugodtam kísérletezz vele a megfelelő körültekintéssel, elvileg minden visszavonható benne. Legegyszerűbb, ha te ismered meg, és szűröd ki, mire van igényed belőle, aztán meg rájössz, hogy milyen egyszerű használni.

2011. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ezzel nagyon sokat segítettél nekem!:) köszönöm szépen
2011. febr. 27. 12:12
 5/5 anonim válasza:
Egy jó tanács a használatához: Mindig tudd mit és mire állított, illeve, ha túl lassúnak tartod a géped, próbáld meg "kilőni". Előszokott ugyanis fordulni, hogy pont azzal lassítja le a gépet programok indítása előtt vagy után, hogy feleslegesen scanneli a registryt. A legjobb ha bizonyos időnként felteszed, optimalizáltatsz vele, aztán leszeded. A turbó mód: talán egy kicsit lehet tuningolni a sebességen elméletileg, de nem annyit, hogy az a napjainkban használatos gépen látványos legyen.
2011. márc. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!