Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A skype mennyi internetet...

A skype mennyi internetet fogyaszt percenként, ha hívásra használom?

Figyelt kérdés
csak mert korlátolt interneten vagyok és félek hogy ki futok a korlátból és szeretnék minnél jobban spórolni, de mégis jobb beszélni skypon mint írni.
2011. febr. 27. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg megoldható, használj TeamSpeaket. Nagyságrendekkel kevesebb netet használ.


De a skype se fogyaszt, olyan 50kbájt/s körül lehet. De lehet, kevesebb, csak tippelem.

2011. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

50 kbájt másodpercenként az rengeteg :) ez hülyeség, annál sokkal kevesebbet fogyaszt


amúgy kérdezz utána a szolgáltatódnál hogy nincs e náluk korlátlan, nem sokkal drágább, mint az ilyen 3-5 gigás havi csomagok és ... korlátlan..

2011. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

előző: igen tudom, nekemis korlátlan netem van eredetileg, csak valammi gubanc van ezért van korlátolt netem mobilon keresztül :)


köszi a választ.

2011. febr. 27. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:
a skype codecje 8-20kbps sávot használ, hangminőségtől függően, ami 1-4.5KB/s. Kétirányú kommunikáció átvitele tehát 2-9KB/s, ha időben 100%-os a terheltség, azaz egyfolytában dumáltok mindketten. Ez kizárt, ha jól tudom átlagban az idő 20-30% alatti a csatornahasználat egy beszélgetés során, tehát egy órányi beszélgetés 2*3600*0.3 = 2160KB és 9*3600*0.3 = 9720KB között "eszik" max, azaz ~2-9.5MB. Való igaz, hogy teamspeaken a legrosszabb hangminőséget nyújtó codec (ha jól emlékszem) 3.6kbps, tehát ezzel még kisebb adatforgalom mellett lehet beszélni, de szerintem annyit nem ér az egész.
2011. febr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!! nagyon sokat segítettél :))
2011. febr. 28. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!