Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen program (ok) kellenek...

Milyen program (ok) kellenek HDR-képek készítéséhez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

[link]

ilyen képeket szeretnék készíteni, de sajnos nem tudom, hogyan kell.


2011. márc. 6. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Segítek ha előbb megìrod mi az a ha rmadolás, mi a mélységélesség, és végül mi a kèpen a zaj. Ha ezeket nem tudod nincs szükséged HDR technikára sem.
2011. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Photoshop képes rá. Készítesz fényképezővel egy rögzített pontról három (legjobb ha RAW) képet úgy, hogy annak expozíció korrekciója a három lehetőség szerint van eltolva (normál, kiégett és bebukott). Ezt a három képet Photoshopban megnyitod az egyesítés HDR fájlba menüvel, majd a program több műveleten keresztül létrehoz egy saját kézzel is módosítható majd menthető HDR-képet.


Lépésenként bemutatva saját példával:


1: a normál, kiégett és bebukott kép elkészítése, majd betallózása (létre lehet hozni egy képből is szoftveresen, de jó ha alapból kész a három kép):

[link]


2. Az egyesítést a PS elvégzi, a végén kiadja a módosítások lehetőségét, ami lehet előre beállított és kézi:

[link]


3: Ha kész a kép, mentés (én itt négy lehetőséget összevágtam egy képbe, mit lehet kihozni):

[link]


Használt programok: Adobe Bridge, Adobe Photoshop

Szükséges tudás: fotózási szempontból kell tudás, HDR-készítési szempontból csak kattintgatni kell a megadott menükre.

2011. márc. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi:)

PS-on kívül más program is képes rá? Mondjuk Gimp :)

Nem nagyon akarok csak ezért illegálisan letölteni egy PS_ot...

2011. márc. 6. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!