Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Open Suse 11.3 alatt nem...

Open Suse 11.3 alatt nem müködik a Bluetooth. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
OpenSuse 11.3 at használok, notimon. A notim HP Compaq Presario CQ56. és nem talál bluetooth eszközt a gépem, se mobil se semmi. Én setalálom a telórol a gépet. (a gépen beállításokba beálítva h látható.) Mit tegyek h jó legyen..?
2011. márc. 7. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Windows alatt vagy régebben,esetleg más Linux disztrón működött?


Néha előfordul hogy 2 bluetooth eszköz egyszerűen nem kompatibilis egymással és nem látják egymást.Te esetetben a notid és a telód.


Próbáld ki másik telóval is,lehetőleg más márkával.Ha azzal működik akkor szerintem ruházz be egy bluetooth adapterre mert akkor tuti hogy a notid és a telód bluetooth-a nem kompatibilisek egymással.

Nem olyan drága:

[link]


Ha a más telóval sem működik,és régebben működött,akkor hátha kapsz használható segítséget én az openSUSE-t annyira nem ismerem.

Esetleg próbálj másik Bluetooth Manager-t használni.Én a kbluetooth nevű progit használom és kifogástalanul működik:

[link]

2011. márc. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nos felraktam a kbluetooth-tot azzal se semmi... nem volt eddig más rajt... (windows stb.) nem lehet h a gépen kell bekapcsolni a bluetootot.. biosban stb. valahol?
2011. márc. 8. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:

A BIOS-ban lehet be kell kapcsolni ezt sajnos nem tudom meg mondani,be épített bluetooth-al még nem volt dolgom de valószínű hogy be kell.Az viszont biztos hogy a vezérlő programot telepíteni kell ami vezérli a bluetooth adaptered.Ez meg van?


Nálam a BlueZ bluetooth vezérlő van telepítve:

[link]


Egész pontosan ezekre van szükséged,ill nekem ezek vannak fent:


bluez v4.72

bluez-firmware v1.2

bluez-pin v0.3

libbluez3 v4.72


Ezek felelnek nálam a bluetooth adapterem működöséjért és vezérléséjért.


Egyébként a kbluetooth csak akkor működik ha látja a bluetooth adapteredet és az aktív.Ha látja a bluetooth adaptered akkor az azt jelenti hogy a vezérlés fent van és a bluetooth-od be van kapcsolva..Más esetben abszolút nem működik..


Ha nem csatlakoztatom a bluetooth adapterem és úgy indítom el a kbluetooth-t akkor az ikonja szürke és az ég világ semmit nem lehet vele kezdeni,csak meg lehet nézni hogy kik fejlesztették és szevasz.


Ha viszont csatlakoztatom a bluetooth adapterem,akkor az ikonja kékre változik és máris lehetőségem van eszközök után keresni,fájlokat küldeni..stb


Ha nálad is kék az ikon a futó folyamatoknál és tudsz keresni és a küldés "send" funkció is elérhető akkor a bluetooth adaptered működik,be van kapcsolva és továbbra is arra tudok gondolni hogy nem kompatibilis a telóddal,ill a telód sem vele.


Viszont ha el indítod a kbluetooth-t az ikonja szürke és semmit nem tudsz csinálni,akkor az azt jelenti hogy a bluetooth adaptered ki van kapcsolva,illetve a vezérlése nincs telepítve...Ebben az esetben először próbáld meg telepíteni a BlueZ vezérlőt,ha utána sem megy,akkor jöhet a BIOS...


Egyébként mióta használsz Linux-ot illetve openSUSE-t?

A bluetooth működött régebben?

2011. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szio kb 3hónapja használok.. Már legelejétöl nem mükdött.. Am kék az ikon és elindítja a keresést is de nem talál semmit se headsetet, se bnőm telóját, se fattiét se senkiét... Nem tom mi lehet:S BIOS?
2011. márc. 8. 23:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy BIOS,mert ha a BIOS-ban ki lenne kapcsolva akkor az olyan lenne gyakorlatilag mintha nem csatlakoztattad volna és a kbluetooth nem látná.


Az hogy tudsz keresni a kbluetooth-al,azt jelenti hogy látja és be van kapcsolva...Hát nem tudom mi lehet vele ha senki mobilját nem látja és a notit sem látják a mobilok.


Nézd meg a BIOS-ban hogy van-e bluetooth beállíáts és ha van akkor az kell hogy be legyen állítva hogy "on" vagy "enabled"...Ez azt jelenti be van kapcsolva.Ha be van,akkor annyit tudok ajánlani hogy próbálj ki más Linux disztrót is...Én azt ajánlom hogy próbáld ki a


Mandriva Linuxot a LiveCD változatot:

[link]


PCLinuxOS-t:

[link]


BlackPantherOS-t:

www.blackpantheros.hu


Ezeknek a Linux disztróknak az a fő jellegzetessége hogy tényleg nagyon frankón fel ismerik és konfigurálják a hárdvereket.Személyes tapasztalataim szerint a leghatékonyabb disztrók ezen a téren...Ha ezekkel sem működik a bluetooth-od akkor semmivel.


Ezeket nem kell fel telepítened mivel LiveCD-k.Csak le töltöd,ki csomagolod a lemezképfájlokat lemezre például k3b-vel vagy brasero-val és utána a BIOS-ban be állítod hogy a notid lemezről töltsőn be (bootoljon).Be tölt az oprendszer a lemezről és igaz lassabban mintha telepítve lenne,de használható és ki tudod próbálni hogy ezekkel a Linux disztrókkal működik-e a bluetooth-od.Ha ezekkel sem működik,és a BIOS-ban is be van kapcsolva akkor tényleg nem tudom mi baj lehet:(


Ha meg mondod egész pontosan milyen notid van utána nézek a bluetooth-ának hogy BIOS-ban lehet-e ki-be kapcsolni és hol...

2011. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
már irtam a kérdésbe... :) HP Compaq Presario CQ56 És kösz a fáradalmaidat!
2011. márc. 10. 22:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Jah tényleg XD...Nah mind1.


A következő infót találtam a notidról:


A leg felső sorban lenni kell egy kis lednek,ha az fehéren világít akkor az azt jelenti hogy a WLAN és Bluetooth adapter be van kapcsolva.Ha borostyán színű,akkor azt jelenti ki van kapcsolva.


Ezzel mi a helyzet?


Továbbá ki és be kapcsolni nagyon úgy tűnik hogy szoftveresen lehet,szóval nem BIOS-ban és nem is egy gombbal..Windowsra van hozzá ez a progi:


[link]


Ezzel lehet Windows esetében ki-be kapcsolni a BLuetooth adadaptert...Nah de viszont Linux esetében ezért a BlueZ a felelős.Ha a BlueZ Bluetooth adaptert érzékel,atómatikusan be kapcsolja azt feltéve hogy kompatibilis vele.Ha nem bírja bekapcsolni akkor azt jelzi (elméletileg)


Szóval a kérdés hogy milyen szinűen világít a kis led?

Ha fehér akkor a Bluetooth adaptered be van kapcsolva.

Ha más szinűen világít akkor azt jelenti ki van kapcsolva és ez azt jelenti hogy a BlueZ nem támogatja a notidban lévő adapert.Ám ez estben nem értem hogy működhet a kbluetooth mivel az csak akkor működik ha a bluetooth adapter jelen van és be van kapcsolva.


Esetleg még próbáld meg a blueman nevű progival:

[link]


Ez egy ugyan olyan Bluetooth Manager mint a kbluetooth.

Próbáld meg,ha el indult bal felső sarokban menj rá az

adapter/keresés-re.Várd meg még végez,ás utána ha megint rá mész hogy "adapter" akkor a "keresés" alatt fel kell hogy legyen tüntetve az adaptered.Ha ott van,akkor az adapered be van kapcsolva...Esetleg még lépj be a számítógép beállításaiba,ott keresd meg a hárdverek felderítésért,listázásért felelős alkalmazást..Ez eltérő a Linux disztrókban.Nálam "Hárdverek felderítésének" van írva.És ott ha fel van tüntetve a bluetooth adaptered akkor fel ismerte a BlueZ...


Végülis nem jutottunk előrébb:(


Ha:


-a led fehéren világít

-a BlueZ nem jelzi hogy nem bírja be kapcsolni

-kbluetooth és blueman látja az adapteredet

-a hárdvereknél fel van tüntetve az adaptered


akkor elméletileg minden rendben van és nem értem miért nem működik:(


Ez esetben tényleg annyit tudok tanácsolni hogy próbálj ki más Linux disztrókat amiket írtam.Mandriva,PCLinuxOS,BlackPantherOS...


Ha viszont úgytünhet hogy a BlueZ vezérlő nem ismerte fel a bluetooth adapterted,akkor esetleg meg próbálhatod a BlueDevil vezérlővel...Ez egy natív Bluetooth vezérlő Linuxra.Ha ez sem ismeri fel akkor sajnos nincs mit tenni:(


Azért majd írd meg hogy mi van a leddel és hogy a blueman el indul és hogy a bluetooth adaptered végülis fel vane ismerve...Még megpróbálok rájönni mi lehet a gond.Mondjuk lehet gyorsabban eredményre jutnál ha olyan helyen érdeklődnél ahol openSUSE felhasználók is megfordulnak.


[link]


vagy itt:


[link]

2011. márc. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A led fehéren világít és kilehet kapcsolni a gombal akkor piros vagy narancsrárga színü. Xd kicsit szinvak vok :) és a tálcán az óra mellöl eltünik a b.t. ikon.viszont ha vissza kapcsolom vissza jön a bluetooth ikon kéken. Harver kezelő is látja. Foggalmam sincs! :(de azért kösz
2011. márc. 11. 17:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem akkor az lehet amire legelőször tippeltem.

A notid bluetooth-a nem kompatibilis a telód bluetooth-ával és fordítva..Mondjuk az tényleg gáz ha a családban egyetlen telóval sem de nem olyan ritka jelenség én gyakran találkozok vele főleg telók között....Szerintem szerezz be egy USB-s Bluetooth adaptert amit linkeltem is korábban..Nekem egy ős régi adapterem van,ami azt illeti Vista-val és Win7-el nem is kompatibilis olyan régi.De mégis eddig tökéletesen működik Linux-on minden bluetooth eszközzel.újabbakkal is..Még soha semmi gondom nem volt vele,le számítva azt amikor Vista-n és Win7-en próbáltam használni...Nem olyan drága (szerintem) megérné beruházni egyre.

2011. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oks azért kösz a válaszokat!
2011. márc. 13. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!