Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bekapcsoláskor miért olyan...

Bekapcsoláskor miért olyan lassú a gép? Miért áll olyan lassan fel a rendszer?

Figyelt kérdés
Van egy kb 1 éves VAIO laptopom, az elején még miután bekapcsoltam, nagyon gyors volt, szinte azonnal tudtam netezni. Most viszont sokkal lassabban tölt be az asztal, ha rögtön netezni akarok a Mozillával, akkor lelassul, lefagy. Az asztalról sok program indítóikonját kitöröltem, de ettől még nem gyorsult a gép. Talán azok továbbra is futnak indításkor a háttérben? Mit tudnék tenni, hogy gyorsabb legyen a gépem?
2011. márc. 9. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Újra kellene rakni a windowst.
2011. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az enyém is nagyon lassan ment, ugyan nem laptop.. Windows XP op.rendszer van rajta.

Beirtam a Google kerőbe: xp gyorsitó és optimalizáló letölthető program " nagyon sok lehetőséget kinált fel.

Letöltöttem 2-t és kipróbáltam, nagyon sokat gyorsult a gép.

Próbáld ki...

2011. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

segít ez a program: Boot Log XP

[link]

Támogatott Windows XP/2003 32-bites.

Kompatibilis a Windows XP SP3.

Kompatibilis az összes ismert víruskereső szoftverrel.

[link]

[link]

Csomagolja ki és futtasa az "exe" fájlt.


használata:

[link]


eredmény:

[link]

(itt láthatod, hogy mi fogja vissza, melyik alkalmazás az ami lassítja a WIN. felállását, és ami nem feltétlen szükséges a rendszerbetöltéshez, azt letilthatod.

2011. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó, köszi a tippet. Van ennek a programnak verziója 64 bites WIN7-re is?
2011. márc. 9. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:

esetleg itt találsz hasonlót, Win7-re:

[link]

2011. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár régi a kérdés,de írok pár általános tippet a Windows Operációs rendszer gyorsítására: Először is futtasd le a vírusirtót,hátha valami vírus can rajta.Másodszor töltsd le a Malwarebytes Anti Malware programot,futtasd az is le! Ez ezért fontos,mert a vírusirtó a malwareket (a kéretlen reklámprogramokat)nem veszi észre. Ezután írd be a futtatáshoz: msconfig Ezt követőrn ott be tudod állítani,hogy milyen program induljon el automatikusan a Windows-sal: itt vedd ki az ami neked nem kell(pl. a vírusirtót ne vedd ki,de pl. a lemezíró programot,chatprogramokat ha nem kell folyamatosan elérhetőnek lenned,a torrentienst,ha nem kell seedelned állandóan,egyéb programokat tiltsad le nyugodtan.
2020. ápr. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!