Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet windowst cd-re írni?

Hogy lehet windowst cd-re írni?

Figyelt kérdés
vna egy windowsom ami iso ban eredetileg. ezt kiírtma egy cd-re windows varázslóvla adatként. elvileg ennek most mennni kéne de nagyon nem megy. újraindítom a gépet beteszem a CD-t nyomom a DEL-t kijön a biosz beállítom ami be kell mentés újraindítás és nem jó. próbálkoztma azzla is h a számítógépen virtuális meghajtóvla indítóm el a telpítést az elindult működik újraindította a gépet windows telepítésra kattintottam és kéri h helyezzem be a lemezt de a lemez benn van. a lemezen meg egy iso file van amibne a windows van ki is cosmagoltma egyszer megnéztme jó minden. nem értme mi lehet gona. valami ötlet???
2011. márc. 12. 02:25
 1/4 A kérdező kommentje:
hozzáteszem xp-ről vna szó szervízpack 3.
2011. márc. 12. 02:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos mivel kiírtad mint egy fájlt, nem csoda, hogy nem ment.

A virtuális meghajtó is ezért nem működött.

De ha ismered a virtuális meghajtó működését, de legalább használod, akkor hogy írhattad ki fájlként az ISO-t?!


Akkor jön a fejtágítás:

Az ISO és a hasonló lemezképek egy CD/DVD lemezről készült pontos másolatok, egyetlen fájlban. Ez ugyan olyan, mintha beraknál egy CD-t, megnyitnád, majd az összes fájl kijelölése után szépen becsomagolnád őket.

Csak a lemezképek a fájlokon túl extra adatokat is tartalmaznak, mint például, hogy BOOTolható-e a lemez, tehát elindítható-e róla a számítógép - ami egy rendszertelepítő CD-nél elkerülhetetlen.

Te pedig fogtad már ezt az amúgy is becsomagolt formában lévő CD-t és kiírtad, mint egy JPEG vagy AVI fájlt. Ez nem fog soha működni. :)

Windows XP alatt pedig nem tudsz se CD-t lezárni az írás végén, sem pedig lemezképeket írni.


Minden valamire való CD-író program képes megfelelően kezelni legalább az ISO formátumú lemezképeket, de a legtöbb sok formátummal boldogul.

Ajánlom erre a célra az ImgBurn-t.


[link]


A képen az IMGburn-t látod. Válaszd azt a lehetőséget, hogy "Write image file to disc".

Majd add meg neki a lemezképet amid van.

A beállítható leglassabb sebességen írd, úgy jobb lesz az írás minősége.

Ha kész, már el fog róla indulni a telepítő.

2011. márc. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igenigen igazad volt rájttem h mért nem emgy már azóta már ki is írtam csak Nero-val. így adatként tényleg hülyeség cska én azthittem ígyis megy na m1 :D azért kösz szépen
2011. márc. 12. 03:51
 4/4 anonim ***** válasza:
power isoban van olyan funkció ,hogy iso to dvd kiválasztod az iso filet meg ,hogy melyik íróval milyen sebességgel írjon és kész
2011. márc. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!