Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linkelnétek nekem olyan...

Linkelnétek nekem olyan windows telepítőt, ami már kompatibilis a sata vinyóval is?

Figyelt kérdés
Mert szedtem le win 7-et,de kiírom elkezdi beolvasni,ki írja,hogy cdboot:code5 villog a kurzor és kisidő mulva,már indul a vinyóról....
2011. márc. 13. 20:22
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

A Windows 7 alapból kompatibilis a SATA -s vinyókkal még az AHCI móddal is.

A "Code 5" hiba a BIOS -al van összefüggésben és itt találsz rá megoldást:

[link]

2011. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Amúgy az XP már valóban nem tudja alapból kezelni a Natív SATA -t (AHCI).

Az nem célravezető, hogy kókányolt Windows -t töltessz le miatta, amibe véletlenszerűen integrálgatnak SATA vezérlőket.

Ha nincs floppy -d, hogy a telepítés elején F6-al beadd neki, magad is beleintegrálhatod a megfeleő SATA drivert:

[link]


A Windows 7 -re visszatérve:

Talán ha gyárilag SP1 -el integrált Win 7 telepítőt használnál, akkor már nem jelentkezne a "Code 5" hiba, mert lehetséges hogy az MS már orvosolta ezt az SP1-ben.

(Ez nem biztos, csak egy tipp!)

2011. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"szedtem le win 7-et"


Igen, ez a hiba.

2011. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A linux-hoz mit szóltok???

2011. márc. 13. 21:16
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
Ha nem akarsz játszani, csak dolgozni, netezni és filmet nézni, valamint tudod mellőzni a Windowsos programjaidat, akkor az is megteszi.
2011. márc. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!