Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Macromedia Flash MX-ben hogy...

Macromedia Flash MX-ben hogy lehet mozgásra bírni egy figurát?

Figyelt kérdés
Amikor megrajzoltam a figurámat, hogy lehet úgy hogy egy bizonyos idő alatt odébb menjen mondjuk? Mert addig vágom hogy fönt az idősoron kell egy Keyframe, de hogy lehet hogy mozogjon a figura? Mert elfelejtettem, és csak azza emlékszem, hogy amikor megcsináltuk órán, hogy egy folyamatos fekete nyíl volt ott... Segítsetek emrt egyest kapok!!
2011. márc. 22. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

A frame és a keyframe közé kattintasz jobb egér gombal és Create Motion Tween. Ha mozgatni akarod.


Ha azt akarod,hogy átalakuljon akkor a tveen Shape legyen a Properties menüben és azt hiszem először grafikus objektummá kell alakítani.

2011. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aftercool jol irja, de a alakvaltashoz (sharpe) nem kell, sot nem is szabad objektumma alakitani.

(A motionhoz viszont kell)

A kulonbseg, hogy bar ha atrakod az egyik helyol a masikra, es sharpe-t valasztasz, akkor is atmegy egyik helyrol a masikra, de csak egyenes uton, egyenletes sebesseggel - ha utvonalt, mi tobb, sebesseget akarsz neki adni, nem uszod meg motion, es objektumma alakitas nelkul.

2011. márc. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És hogy kell objektummá alakítani?
2011. márc. 22. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Jobb egérgomb az objektumra és convert to symbol

és a Type-nél Graphic előtt legyen a jel

2011. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
még egy kérdés: hogy lehet megnézni hogy mit csináltam mielőtt elmentem? mert emlékszem lehetett hogy megcsinálom és megnézem, de erre sem emlékszem hogy hogy...
2011. márc. 22. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Hol tanítanak Macromedia Flasht? kíváncsi lennék
2011. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ELTE Trefort Ágoston Hatévfolyamos Gyakorlóiskola, nyolcadik osztály alap tagozat, Regele tanár úr
2011. márc. 22. 15:43
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!