Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudnék Windows XP-t...

Hogy tudnék Windows XP-t tenni, egy gyárilag Windows 7-es Laptopra?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Toshiba Satellite C650-15F típusú laptopot. Gyárilag 64 bit-es Windows 7 Home Prémium van rajta. Én nem szeretem a Win7-et, abszolút XP párti vagyok, és szeretném rátelepíteni. DE sajnos nem engedi, amikor másolja a telepítő a fájlokat (CD-ről bootolásnál) akkor bejön a kék halál és kIírja, hogy a windows rendszerhibát észlel, úgyhogy megszakítja a telepítést. (több féle xp-vel próbáltam már, gyárival) Valahogyan biztosan rá lehet tenni, hiszen a Toshiba oldalán vannak a gépemhez XP-s driverek. Próbáltam azt is, hogy egy Starter Win7-et teszek rá, de azt sem engedte, mert telepítés közben kiírta, hogy nem talál optikai meghajtó illesztőprogramot.
2011. márc. 27. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Próbáld meg leformázni a meghajtót: a parancssorba írd be, hogy ,,/format c:"
2011. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Inkább maradj a 7-nél, jobban fogsz vele járni.
2011. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem tudom mi lehet a hiba, esetleg dvd-ram meghibásodásra tudok gondolni, viszont ha leszeded a win7-et akkor elszáll a garancia. Ezzel tisztában vagy?

Létezik win7-re már olyan cucc, mintha win xp-d lenne, úgy ábrázol mindent. Nem tudok erről többet mondani, hogy mi a neve stb. Járj utána jobban, sztem ez a legésszerűbb megoldás

2011. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpen XP-t szeretnék, a format c:-t meg azért nem merem megcsinálni, mert egyszer az előző laptopomon csináltam és hiányzó ntldrl fájl miatt nem tudtam csak 12ezer forintért szervizben újratelepíttetni :)
2011. márc. 27. 20:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából a Win7 eléggé lassítja, a garanciát meg megkérdeztem és nem veszítem el mert ketté van particionálva a meghajtó és a másikon van egy biztonsági mentés ami bármikor visszaállitja a vételi állapotát a gépnek.
2011. márc. 27. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Az ntldrl a Windows egyik betöltő fájlja, elvileg formázás és a Windows újra telepítése után nem szabadna ilyen bajának lennie.


Én annak idején 2-3 havonta húztam újra az XP-t, szinte minden alkalommal leformáztam, és semmi baja nem lett :-/

2011. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A merevlemez sata meghajtóját nem tartalmazza a telepítőd.Le kell tölteni hozzá és integrálni egy új telepítő lemezbe.

Itt van valami leírás,hátha érthető:


[link]

2011. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pedig ez a laptop elég gyors 7-tel. Nem véletlenül ezt tették rá...
2011. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amikor megvettem a Toshiba C650D laptopom akkor nekem se engedte feltenni az XP-t de még a Linux: Ubuntu-t se...

De ha most kéne válasszak maradnék a windows7-nél továbbra is, rájöttem mennyire jó.

2011. márc. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sata driver hiánya, ahogy mondták. Gondolom a Toshiba oldalán van is...

Integrálni kell, akkor nem lesz gond, de xp telepítésnél szüntess meg minden particiót és utána particionálj újra.

2011. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!