Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 10. 04 telepítésénél a...

Ubuntu 10. 04 telepítésénél a partíciók kiosztása után azt írja ki, hogy nem sikerült leválasztani a következőt : " /cdrom ". mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Rendesen megvannak a partíciók, kijelölöm, hogy az Ubuntut egy 15 GB-os részre tegye, ext4 fájlrendszerrel, egy 3GB-os partíció pedig "swap" legyen...aztán elindul egy csík, 15%-nál írja ki ezt az üzit, amit fent említettem..:s.. Köszönöm a segítséget!
2011. ápr. 2. 00:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Oké, de engem érdekelne, használni szeretném, de ilyen problémával még nem találkoztam...
2011. ápr. 2. 00:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Anno nekem is volt ilyen problémám ezzel a verzióval. Igazából nem emlékszem, hogy csináltam meg, de találtam az interneten egy lehetséges megoldást:


Nem telepítesz egyből, hanem "kipróbálod" a rendszert. Megnyitsz egy terminált és beütöd:


sudo umount -l -r -f


[Azt hiszem, itt nem kér jelszót, ha mégis akkor "ubuntu"]


Ezután rámész a telepítés ikonra az asztalon.

Beállítod a dolgokat ( elvileg a hiba nem kéne, hogy előjöjjön), majd miután a particionálást beállítottad, a végső "Telepítés" gomb előtt terminálba beütöd ezt:


sudo mount /dev/sda1 /cdrom


Egybként miért 10.04, miért nem 10.10?

2011. ápr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, ez lett volna a következő, amit kipróbáltam volna, de megoldódott! Valahogy volt 2 rejtett file a partíción, és miután legyalultam ubuntu telepítő cd-vel, utána fel tudtam tenni! :)


Hát..gondoltam előbb ezt próbálom ki, aztán a másikat! :)

2011. ápr. 2. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!