Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A gepem drivereit edig xp-re...

A gepem drivereit edig xp-re hasznaltam es ha Linuxot teszek akor kompatidilisek lesznek a driverek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 22:29
 1/4 A kérdező kommentje:
ugyertve hogy az edigi driverek jok lesznek Linuxal is??
2011. ápr. 6. 22:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Windowsos driver linuxhoz nem jó, külön driverek vannak.
2011. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, de nagy részére lesz alapból driver a legtöbb disztribúcióban, és még csak telepítened sem kell külön, felismeri automatikusan. Amire nem, arra meg majd keresel neten. Ilyenek szoktak lenni a videokártyák, az open driver nem szokta támogatni a 3d gyorsítást, szóval menni megy, de játékhoz már kell a gyári driver.
2011. ápr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Eddig 2 fajta linuxot próbálta, SUSE volt az egyik de nem tetszett, utána jött az Ubuntu az egy fokkal jobb.


Egyik sem igényelt semmilyen extra drivert, mindent felismert a gépemben kezdve a vga-tól a hálókártyáig. Persze ez nagyban függ attól hogy milyen disztributív-ot választasz.


De annyit mondok, hogy CSAK AKKOR TELEPÍTS LINUXOT HA JÓL ÁTGONDOLTAD. Rengeteg dologban nagyon eltér a Winfostól, kezdő felhasználónak még egy egyszerű MSN alternatíva feltelepítése is komoly kihívást jelenthet. Ha meg belefutsz valami hibába, vagy hiányosságba, esélytelen hogy megold. Sajnos programozói előismeretek nélkül linuxot használni kész kihívás. (Ezt a részt azért írtam, mert ha ilyen kérdést teszel fel akkor biza lesznek komoly gondjaid linuxal. )


Arról nem is beszélve hogy DirectX még mindig nincs linuxra, ezért vissza is raktam a jó öreg Winfos XP-t :D

2011. ápr. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!