Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet gyorsan de jó minőségűre feljavítani a beszkennelt képeket?

Figyelt kérdés

Diafilmeket szkennelek (Reflecta X4), de a képeket utólag fel kell javítani mert sajnos nagyon fakóak, például:


[link]


Olyan progit keresek amivel szinte egy gombnyomásra elfogadható minőségben javítja fel a képet (nagyon sok van, sajnos nincs időm perceket szöszmötölni egy-egy képpel).


2011. ápr. 12. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A Jasc Paint Shop Pro 9 képszerkesztő alkalmazásban van automata képjavító funkció, de ettől a funkciótól egyáltalán nem lehet olyan eredményt elvárni, mint a manuális képkorrekciótól.
2011. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Irfanview kötegelt szerkesztéssel kísérletezhetsz, szerintem a bemutatott minőségen sokat tudsz javítani. Egyébként csatlakozom az előttem szólóhoz a manuális munkát illetőleg, csak hát éppen azt nem győzöd...
2011. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A scenner -hez mellékelt scannelő programban is lennie kell többfajta, korrekciós lehetőségnek. Nekem, (Canon scennerhez,) több lehetőség is adott!, A diák beolvasása előtt, a Manuális beállításokban, porszemcsék korigálása, karcok, fakulás stb...javítása, általában 3-5 fokozatban lehet állítani, memorizálni és akkor a következő beállításig, az összes beolvasott diádon alkalmazva lesz.

/a Reflecta X4 scannellő szoftvereit, sajnos nem ismerem/

2011. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A szkennerhez adtak egy képszerkesztő programot de nagyon macerás volt, arra jó hogy egy-egy képet feljavítsak de több ezer képnél egyenként 5-6 lépésben végigkattintgatni és állítgatni...


Az irfant ismerem de csoportos műveletre eddig még nem használtam, hátha...

Az ACDSEE-t használtam korábban, nem rossz, a fele tűrhető minőségű lett de a másik fele még rosszabb...


Azért még várok hátha ismer valaki egy csodaprogramot

2011. ápr. 12. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem korábban írni, hogy a Jasc Paint Shop Pro 9-ben lehet scripteket írni, amivel tudod automatizálni is a képek korrekcióját, vagyis így tudsz vele akár csoportosan is képeket korrigálni.
2011. ápr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!