Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom felrakni az...

Miért nem tudom felrakni az XP-t a Vista helyett?

Figyelt kérdés
CD-ről boot-olok, de az XP telepítője nem látja a meghajtókat, a Vista telepítője viszont igen. Mi lehet a baj?
2011. ápr. 12. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
béna vagy
2011. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vista után nemtudsz xp-t felrakni. legalábbis rendest...nekem se sikerült, de modolt cp-t felbirtam rakni, és utána már jöhetett a rendes
2011. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen vinyód van PATA v. SATA?

A SATA-t általában nem látja az xp telepítője, csak ha letöltesz SATA drivert. Nem tudom honnan lehet leszedni, az én telepítőm látja, da ha ez a gondod, akkor valaki biztos segít.

2011. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Valószínű SATA -s vinyód van, a BIOS-ban meg a merevlemezvezérlő natív SATA (AHCI) módban van. Ezt pedig az XP alapból nem támogatja.


Integráld bele a telepítőbe a SATA drivert:

[link]

Az integrálás nem kötelező, ha van floppy-d. Ez esetben a SATA(AHCI) driver-ek felmásolásával be tudod adni neki, a telepítési procedúra elején (F6 gomb).


Vagy állítsd a BIOS -ban a merevlemezvezérlőt IDE kompatibiolis üzemmódba.

(Ez utóbb nem ajánlott, mert a SATA merevlemez ekkor elveszti a SATA-val járó többletszolgáltatását, és a sebessége is korlátozva lesz.)

2011. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, így már sikerült! :)
2011. ápr. 15. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!