Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen windows 7-et vegyek?

Milyen windows 7-et vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni windows 7 home premium-ot. Eléggé laikus vagyok ezen a téren, és nagyon sok féle van ebből a típusból (pl. SP1) viszonylag széles árfekvésben. Melyiket vegyem meg, ha otthonra internetezéshez, filmnézéshez használom a gépet? Köszönöm.
2011. ápr. 27. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem Win7 Ultimate van, de maximálisan megfelel. :)


Win7 home premium-ból az SP1-et ajánlanám, amennyiben az SP2 még friss kihozatalú.

2011. ápr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
74%

Hát, "ha eléggé laikus vagy", akkor neked a Home Premium tökéletes lesz, mert a Pro és az Ultimate extra szolgáltatásait úgysem használnád ki. Ha több mint 4 GB RAM van a gépedben, akkor 64-bitest, ha nincs akkor 32-bitest. Amúgy mindegy melyiket veszed, mert OEM-nél bármikor át tudsz térni másikra, 32-bites licenc jó a 64-eshez is (bár a M$ ezt a tényt nem reklámozza).

Ha nem lennél tisztámban pár gondolat a licencelésről.

Van a Dobozos változat, ami nem kötődik harverhez, bármelyik később vásárolt gépedre rárakhatod (persze egy időben csak egy gépen lehet föltelepítve). Dobozban megtalálod a 32 és 64-bites változat telepítőjét. Valamint teljes körő terméktámogatást kapsz.

Van az OEM, ami ugyan majdnem fél áron van hozzá képest, de hardverhez kötődik a licenc csak 1 gépen használhatod. Alapcsere esetén lutri. Csak egy féle telepítő lemezt kapsz hozzá, vagy 32 vagy 64-bitest. De mint mondtam nem hivatalosan van licenc átmenet. Ja, és a termék támogatás is korlátozott. Valamin az is, hogy a neten keresztül hányszor aktiválhatod be.

2011. ápr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Tisztázzuk le még ezt az SP (Service Pack) kérdést is. Hót mindegy, hogy alap verziót veszel, vagy SP1 -est, a licenc a lényeg és kész! A javítócsomagot utólag is föltelepítheted az alapverzióra!

Szóval ne ragadj le azon, ha nincs SP1-es épp raktáron, vagy a kereskedő direkt drágábban akarja adni, mert az SP1-el integrált.


Lehet úgyis csinálni, ha alap verziód van. Hogy leszeldel a torrent oldalról egy gyárilag SP1 -el integrált verziót (MSDN), persze olyat amit megvásároltál. Kiírod lemezre, és már eleve SP1 állapotban kerül fel a gépedre a rendszer, majd a kapott licenceddel beaktiválod, és teljesen hivatalos lesz (ez egyébként a rendszer számára is egészségesebb, mintha utólag telepítenéd föl rá az SP1-et.)


Remélem tudtam segíteni...

2011. ápr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

P.O.C.


Win update-vel is felrakhatja az SP1-t. Vagy nem? :)

2011. ápr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Természetesen igen. De én Windows 2000-nél XP-nél Vista -nál stb.., mindig azt tapasztaltam, hogy a nagy javítócsomagok utólagos telepítése mindig belassítja a rendszert úgy, hogy sosem tér magához 100% -osan. Emellett rengeteg kapcsolat nélkül szemét marad utána. Ha meg egy jól "bejáratott" rendszere telepíti valaki, amire már a kiskutya sz*r is telepítve van, sok esetben még hibákat is generálhat.


Ezért javasoltam a kérdezőnek, hogyha megteheti eleve SP1-el integrált telepítőt használjon.

2011. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz jobb az integrált mint az utólag telepített sp 1/2/3 mert nekem még az asztal sem akart bejönni miután felraktam egy reinstall a leg frissebb integráltal és megy rendesen.
2011. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!