Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pascal programozásban kaptam...

Pascal programozásban kaptam házit, de valahogy nem tudom elkezdeni. Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam egy házifeladatot, de nem tudok hozzákezdeni. Az lenne a kérésem, hogy nem tudnátok leírni az algoritmust? Mert az alapján pascalban már meg tudom írni. Nagyon sokat segítenétek. Holnap 6. óra az info, addig ha tudnátok (nem sürgetni szeretnélek titeket). Az is jó, ha leírjátok egy jegyzettömbe, és felteszitek egy fájlmegosztóra. Nagyon sokat segítenétek, csak az algoritmus kellene......

Előre is köszi!


2011. ápr. 28. 14:01
 1/3 A kérdező kommentje:

Bocsi, csak a feladat maradt le.

Itt van:


Készíts programot arra a feladatra, hogy egy 10 helyet tartalmazó tömböt egész számokkal egy megadott végjelig feltöltünk, majd a "feladat"-hoz "ki" beírásakor az utolsó helyről kiveszünk, "be" beírásakor pedig egy újabb egészet betehetünk, mindig a sor addig feltöltött végéről vagy végére. Ha a "feladat"-hoz a "vége" szót írjuk, vagy túlcsordulás esetén kilépünk a programból.


Köszi előre is!

2011. ápr. 28. 14:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy verem.

Kell két alprogram: kivesz és berak, valamint egy változó, amivel a bent lévő utolsó elem pozicióját tárolod. Legyen ez N nevű globális változó, kezdetben 0, mivel nincs elemed benne.

A kivesz alprogram egyszerűen elég ha a változót csökkenti, majd megnézi, hogy nincs-e túlcsordulás (ez akkor van törlés esetén, ha: n<0 <=> n=-1)

A berak pedig egyszerűen növeli az n-et, majd ellenőrizi, hogy nincs-e túlcsodulás (n>10 <=> n=11) és csak ez után rakja be a beolvasott értéket a tömb n-edik poziciójába.


Ez után a főprogram csak ennyi lesz:

Amíg a beolvasott üzenet különbözik a "vége" szótól ismételten beolvasunk egy üzenetet (karakterláncot). Ha ez a "ki" üzenet, akkor meghívjuk a kivesz eljárást. Ha "be" akkor pedig beolvasunk egy értéket (egész számot) és meghívjuk a berak eljárást a beolvasott értékkel, mint paraméter.

2011. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Huhh, ez elég bonyolultnak hangzik, nem hiszem, hogy így "leírás"ból meg tudnám csinálni. Nem tudnád esetleg leírni az algoritmust, mert akkor meg tudnám írni pascal nyelven, vagy a progit, és abból az algoritmust... Bocsi, de ez nekem bonyolult. Köszi az eddigi segítségedet is, remélem a fent írtakban is tudsz.... :)
2011. ápr. 30. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!