Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu van a gépemen ami...

Adri baba kérdése:

Ubuntu van a gépemen ami nekem olyan mintha kinai lenne, itt nincs olyan hogy c, d e meghajto hol találom azokat illetve hogy tudok mappát létrehozni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 13:12
 1/8 aTeE ***** válasza:

Helyek - Saját mappa.(Home)


Ez az egyetlen hely ahol te mint felhasználó létrehozhatsz dolgokat.(fájl,mappa)


A többi mappa (etc,var,sbin,usr stb..) csak rendszergazda joggal módositható.

Ezekkel tulajdonképp nincs is mit kezdened ha nem értesz hozzá.


Ha kell valami Total Commander hasonló akkor :

Alkalmazások - Ubuntu szoftverközpont és keress rá erre : tux commander és telepitsd.


Sok sikert.

2011. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ubuntu-n nem így mennek a dolgok, a meghajtókat (ha csatolva vannak) a /media/ alatt találod, olyan név alatt, amilyen néven csatolva lettek, a helyek/számítógép (olyan, mint Windows alatt a sajátgép) is megtalálhatod a meghajtókat.

A / olyan, mint Windows-nál a C:\, az a gyökér.

Mappa létrehozása: jobb egérgomb egy üres területen/mappa létrehozása.

2011. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En visszavaltanak Win-re inkabb.

Egy idoben en is Ubuntut hasznaltam, kiprobaltam, hogy milyen, de iszonyat fos egy rendszer.

Debian sem kene soha, de akkor mar inkabb az, mint Ubuntu.

2011. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aTeE ***** válasza:

@13:19


igaza van.Tehát minden csatolva van.


De a /media-ban csak akkor keresgélj ha az elsődleges meghajtón kívül van más meghajtó is.Bár ez függ attól is hogy hogyan van telepítve.


Az alábbi linken találsz szép magyar leirást.

Kezdj el olvasgatni : [link]


Sokkal gyorsabb és szebb is mint a WinFosHét

2011. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"A válasz megírásának időpontja: ma 13:36" Te csak kuss a WinFos 7-del.
2011. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Windows XP-m van (igaz, most fogok 7-re valtani), es egy atlag felhasznalonak teljesen ertelmetlen a linux.

Aki meg nem atlag felhasznalo, hanem programozo vagy nemtom, az meg inkabb hasznaljon Debiant, ne fos Ubuntut.

2-3 honap Ubuntu utan 1 pozitiv dolgot nem tudnek mondani Ubival kapcsolatban.

Nem szoktam jatszani, tehat Windowst sem azert tartom jobbnak, mert mennek rajta a jatekok, hanem sok mas miatt.

2011. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemcsak az Ubuntu és a Debian létezik. Aki hajlandó megismerni a Linuxot, és hajlandó tanulni, az előbb-utóbb kipróbál más disztribúciókat is, és választ egy, vagy több szimpatikusat.

Nekem történetesen Debianom van, de nincs hangja, mivel nem ismeri fel a hangkártyát.

2011. máj. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazabol ez egy netbook es ezzel megy a legjobban
2011. máj. 2. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!