Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi is pontosan az a vocaloid?

Mi is pontosan az a vocaloid?

Figyelt kérdés

Természetesen használtam már a google-t és a wikipedia-t, de ettől még mindig nem elég egyértelmű ez az egész. Hallottam én is Hatsune Miku-ról, meg láttam a youtube-on koncerteket (?!) zenéket és videóklippeket.

Azt tudom, hogy ez vmi program, amiben ilyen géphangal dalokat kreálnak, de hogy is van ez pontosan kitalálva? Az ilyen számokat maguk a forgalmazók készítik és adják el ilyen 'népzeneként', vagy az otthoni felhasználók (is) készítenek dalokat és videoklippeket?

Akkor most hogy is működik ez? Megvehetem ennek a programmal kreált virtuális énekesnek a CD-it, vagy akár én magam is készíthetek ilyen dalokat, amiben ez a vékony hangú japán kislány énekel pl. tankcsapdát?


2011. máj. 3. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
"A VOCALOID egy énekszintetizátor program. A Yamaha 2000-ben kezdte fejleszteni. Az első változata 2004-ben jelent meg, melyhez a hangokat más cégek (pl.:Zero-G) készítik. Fizetős program, de egyes kiadásaihoz van próbaverzió. A hangcsomagokhoz mindig a program legfrissebb változatát csomagolják." Wikipédia.
2011. máj. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igaz, azzal kezdtem a kérdésem, hogy a wikipédiát már elolvastam. Sajnos ezzel nem sokat segítettél...
2011. máj. 4. 09:15
 3/3 anonim válasza:

Hát, tankcsapdát inkább ne énekeltess szegény Mikuval, mert japán kiejtése van, és semmit nem lehetne érteni belőle. Vannak olyan énekesek, akik tudnak angolul, de magyarul nem.


Szóval igen, japán dalokat énekeltethetnél vele. A készítők maguk írják a dalokat, és gondolom a zenét is ők játsszák alá.


Maga a program az, hát... Szóval vegyük pl. Mikut (de van amúgy egy csomó). Őt megrajzolták, aztán fogtak egy igazi japán lányt, és a hangját valahogy 'rávették'. De azért nem teljesen így van, mert kicsit géphangja van, szóval biztos még módosították, stb. És így lett ő.


Igen, gondolom megveheted a programot te is, de akkor inkább az angolt (pl. Megurine Luka), mert gondolom japánul nem tudsz, és úgy nincs sok értelme.


Nem csak a forgalmazók, bárki készíthet ilyet, ha megvan a program, és mondom, ha tud japánul vagy angolul.


Remélem egy kicsit segítettem.

2011. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!