Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tud egyetlen Linux...

Miért nem tud egyetlen Linux sem netre csatlakozni?

Figyelt kérdés

PCLinuxOS-t használok,és ma amikor be kapcsoltam a gépet egyszerűen nem bírt csatlakozni a netre.Minden hálózati beállítást próbáltam,de semmi.Ki próbáltam Live CD--vel is de semmi!Több disztró Live CD-jével is ki próbáltam:


Mandriva

Ubuntu

BalckPantherOS

PCLinuxOS KDE

PCLinuxos Gnome


Semmi.Egyik sem tud netre csatlakozni CD-ről futtatva sem.Windows XP is fent van,és ott működik a net..Mégis mi lehet a gond?Eddig soha egyetlen Linux disztróval sem volt ilyen gond,most pedig gyakorlatilag egyetlen disztróval sem megy a net,Live CD-ről sem.Tegnap este még működött,ma délután már nem.


2011. máj. 9. 17:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah igen,ha lehet az ilyen "minek neked a Linux"..."Linux *ar használj Winfost...stb" hozzászólásoktól kíméljenek a Win fanok..Előre is köszi.
2011. máj. 9. 18:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy több internet kártya/wifi/usb van a gépeden és nem bír választani? Manuálisan nem megy?
2011. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Boda Gergő ***** válasza:

A wifid drivere nincs bent alapból a Linux kernelben.

Tedd fel a gépedre a választott Linuxot és ott telepítsd az ndiswrapper és az ndiswrapper-gtk alkalmazásokat. Ha ez megvan a menüdben a beállítások alatt kell lennie egy olyannak, hogy Windows wireless drivers, ezt indítsd el és itt tallózd be a wifid windowsos driverét. Ha ez magvan reseteld a géped és menni fog a wifid.

2011. máj. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Boda Gergő ***** válasza:
Ha további segítség kell írj privit!
2011. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak egyetlen egy ethernal adapter van a gépemben,és egészen ma délutánig az ég világ soha semmi gondom nemvolt vele Linux-on.Autómatikusan be állította magának,de próbáltam manuálisan is de nem.Látja a kártyát és kapcsolatot,de egyszerűen nem bír kapcsolódni.Azt írja ki "kapcsolódás sikertelen,ellenőrizze a modemet.Ha minden csatlakoztatva van és minden beállítás helyes,akkor lehetséges hogy a modem/rooter meghibásodott"


Ma délután óta,ahogy írtam egyetlen Linux disztrón sem működik a net,Live CD-ről futtatva sem.De előtte működött,semmi gondom nem volt vele.


Modemmel tutira nincs gond mert ahogy írtam Windows XP-n működik minden,most is XP-ről írok.


Így még annak sincs értelme hogy újra telepítem a Linuxot Live CD-ről,mert ahogy írtam Live CD-ről be töltve sem tud csatlakozni egyetlen disztró sem,de régen semmi gond nem volt Live CD-n sem...Nem értem mi lehet ez.Nem vagyok valami tájékozott PC-k,Oprednszerek terén de ilyennel még nem találkoztam.Az okés hogy a vinyón elcsesződött valami,de hogy még a Live CD-ről sem megy a net....

2011. máj. 9. 19:03
 6/9 Boda Gergő ***** válasza:
Milyen tipusú hálókártyád van? Mivel kívánsz netre kapcsolódni: vezetékkel / vezeték nélkül? Milyen nethez kívánsz kapcsolódni: ADSL/Kábel/Mobil net? Milyen linuxhoz kell a megoldás? ha ezeket megírod segítek újra beállítani.
2011. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Broadcom NetXtreme 57 Gigabit háló kártyám van.ADSL nethez akarok csatlakozni,kábellel.PCLinuxOS 2010-et használok.Ez egy Mandriva Linux alapú disztró.


Előre is köszönöm a segítséget.


Mondjuk szerintem nem beállítással van gond,szerintem valami más lehet mert annó autómatikusan minden disztró be tudta konfigurálni magának Live CD-ről is.Most viszont rejtély számomra mi történik.Ugyan azt a Live CD-t be rakom mint anno 1 éve amiről fel telepítettem és most valamiért nem tud csatlakozni CD-ről futtatva sem...Minden esetre hálás vagyok a segítségért:)

2011. máj. 9. 19:57
 8/9 Boda Gergő ***** válasza:

Próbáld meg az alábbit: töröld a jelenlegi net beállításaidat, majd a Control Centerben állíts be újra a netedet. A kapcsolat tipusa pppoe legyen a felhasználóinév:

a szolgáltatód általl adott név@szolgáltatóneve.hu. Jelszó: amit a szolgáltatód adott. Ha ezeket nem tudd szolgáltatód ügyfélszolgálata szívesen kiadja őket telefonon is néhány kereszt kérdés után.


2.lehetőség:


nyitsz egy terminált és itt mint root felhasználó futtatod a pppoeconf parancsot. a többi megegyik az első pontban leírtakkal. a root parancs így néz ki:


su

entert nyomsz

bekéri a jelszavadat, enter

majd begépeled ezt:

ppoeconf

entert nyomsz


folytatás az első alapján

2011. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem működik így sem:(Ugyan az,"sikertelen kapcsolódás.ellenőrizze a modemet/routert..stb"


De sajnos rá jöttem mi a gond:(


Ki próbáltam a Laptopomon is a Live CD-ket és azon sem kapcsolódik a netre.Ezért arra gondoltam hogy a routerem lehet a ludas és utána néztem.A routerem autómatikusan frissül a legújabb firmware-re és tegnap jelent meg az új firmware ami speciel nem kompatibilis Linux-al,illetve Linux eszközökkel!!


Ekkora fa*ságot.A neten azt olvastam hogy állítólag már dolgoznak a "hibán"....Hát remélem,minél hamarabb megoldják.


Azért köszönöm a segítséget mindenkinek.Megy a zöld kéz.

2011. máj. 10. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!