Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows Vistát, hogyan...

A Windows Vistát, hogyan tudom letörölni a laptopomról? Esetleg, ha valaki leírná lépésről, lépésre.

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért akarod letörölni?

Ha letörlöd, és nem raksz fel másik operációs rendszert, akkor nem fog elindulni a géped.


Letörölni úgy tudod legkönyebben, hogy valamilyen operációs rendszer telepítő CD-jét ( vagy DVD-jét) ( célszerű az új rendszer telepítő DVDjét használni, de működik a Vistás DVD-vel is) berakod a gépbe, és arról bootolsz - azaz arról indítod a gépet- (általában amikor bekapcsolod a gépet, alul kiírja, hogy milyen billentyűparanccsal tudod kiválasztani, hogy melyik adathordozóról indítson a gép.. " F8-Boot select"- valami iyesmit kell keresned és megnyomod az ott látható gombot, majd kiválasztod a DVD meghajtót), és amikor kérdezi, hogy hova telepítsen, akkor az ott már meglévő telepített rendszert letörlöd, szaknyelven formázod a particiót. Ez azt jelenti, hogy minden adat, amely a meghajtódon van, elveszik. ( Ha csak egy merevlemezed van, de meg van osztva, azaz pl a sajátgépben C és D meghajtód is a merevlemez, akkor azt töröld le, amelyiken a rendszer van. Ekkor a másik részen megmaradnak az adatok). Ha már a régi rendszer letörölted, célszerű azonnal felrakni egy másikat.

2011. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Laptoknál nem F8 a boot menü általában, inkább az ESC.

Lépj be a BIOS -ba, és ott állítsd be hogy CD/DVD-ről boot -oljon (F2 vagy delete gomb indításnál).

2011. máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem olyan vagy, hogy rátudtam tenni az xp-t anno, de hiába mert nem engedet rajta csinálni semmit se. Semilyen progit nem tudtam használni. De szerencsémre a laptopban benne van a vista és csak újra kellett indítani és telepítette vissza a vistát:) Most már hozzá szoktam a vistához és nem akarok mást.
2011. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt*
2011. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!