Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Vistának, vagy a 7nek...

A Vistának, vagy a 7nek nagyobb a rendszerigénye? Az emberek azt mondják a vistának, leírásban viszont a 7nek. Akkor most mégis melyiknek?

Figyelt kérdés
leírásban a vista home basicnek kicsi a gépigénye, szintén leírásban a 7 home basicnek nagyobb, mégis mindenki azt mondja a 7 kisebb rendszerigényű.
2011. máj. 22. 10:38
 1/6 anonim válasza:
Win 7-nek
2011. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok leállni vitázni, de szerintem inkább a Vistának. Lehet, hogy a hivatalos gépigény szerint a Windows 7-nek nagyobb, de a Windows 7-em jobban bírja a gyűrődést, nem zabál annyi RAM-ot mint a Vista. Én elsősorban memória használatnál és sebességben érzek javulást a Win7-ben a Vistához képest.

De ez csak az én saját tapasztalatom, én inkább a Win7-et részesítem előnyben, ha rendszerigényről van szó, főleg RAM szempontjából és hosszútávú használat terén.

2011. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor ha a vista megy, ez is fog?

Természetesen mikor újra rakom a gépem, egy vistát is (újra)rakok mert naon jó. ;)

2011. máj. 22. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Win 7 mellé nincs értelme vista-t rakni...nagyon hasonló a két rendszer, de a Win7-ben sokat javítottak. A rendszerigényük nagyon hasonló (legalábbis huzamosabb ideig használt Vista Ultimate x64 és 7 Ultimate x64 tapasztalataim alapján), de a Win7 például sokkal hatékonyabban kezeli a memóriát....hasonló mennyiségűt foglal alapból, de pl egy játékkal Vista mellett elfogyasztott 3,2GB-t is, ugyanazzal a játékkal Win7 mellett már csak 2,5GB-ra volt szüksége a rendszernek. Vista a belépés után lassabban vált használhatóvá, sokat gyűrte a vinyókat...Win7-nél ez is sokkal jobb/gyorsabb. A win7 egy tökéletesített Vista!
2011. máj. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyet kell értsek az előttem szólóval!
2011. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még egy dolog, ami szembetűnően jobb a 7-ben, ez pedig az UAC. Vista esetében minden apró hülyeségre rákérdezett, az ember nem győzte nyomkodni az OK gombokat...ha meg kikapcsoltuk, akkor reklamált (illetve elvesztettünk egy védelmi funkciót). Win 7-ben az UAC-nak több szintje van...azaz belekerült egy mérsékeltebb beállítás, ami már csak a fontosabb dolgokra kérdez rá, nem minden hülyeségre.

Nekem egyedül a tálcán az új gombok nem tetszettek, de szerencsére vissza lehet állítani a hagyományos "hosszúkás" megjelenítést. Hiányoltam még az e-mail klienst, de végül pikk-pakk lekaptam egy Live Mail-t és meg lett oldva ez is.

Egyébként láttam még anno egy tesztet, ahol a Win7 sok esetben az XP-t is verte a Vista meg kullogott a sor végén. Egyébként nekem sem volt sok bajom a Vista-val, használtam is bő másfél évet, de a 7 után nem tenném fel újra...

2011. máj. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!