Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Accessben segítene valaki?...

Accessben segítene valaki? Leakadtam már nagyon az elején. :S

Figyelt kérdés

Ez egy órányi feladat...

A Videó adatbázis normalizálása, kulcs és funkcionális függőség fogalma. Elsődleges kulcs. Kapcsolatok. A Videó adatbázis elkészítése. Az Access részei: tábla, lekérdezés, űrlap, jelen-tés. Importálás másik Access adatbázisból. Tábla importálása Excel állományból. Tábla im-portálása szövegfájlból.

• Hozzon létre a saját könyvtárában egy Video.mdb nevű állományt.

• Importálja a Video adatbázisba az OraAcc2002.mdb adatbázis Filmek tábláját!

• Importálja a Video adatbázisba a Kolcsonzes.xls Excel állomány Kölcsönzés lapjának A1:E1201 blokkját egy Kölcsönzés nevű táblába! Elsődleges kulcsot ne adjon meg!

• Importálja a Video adatbázisba a könyvtárból a Kolcsonzes.xls Excel állomány Díjak lap-jának D2:E10 blokkját egy Témák nevű táblába! Elsődleges kulcsnak adja meg a Téma mezőt.

• Importálja a Video adatbázisba a könyvtárból az Ugyfel.txt szöveges állomány tartalmát egy Ügyfél nevű táblába. Az Access adjon elsődleges kulcsot!

Az adatbázis szerkezete:

AZ elsőt sikerült csak megcsinálnom...:S Pedig utánaolvastam, de nem értem. Importálni nem tudok, mert az a funkció nem érhető nekem el. Olvastam valami olyasmit, hogy meg kell adni a mezőneveket, meg az adattipusokat. Ezt most kell megcsinálni? Vagy az csak akkor van, ha nem én hozok létre táblát?

És ez mondom egy órányi anyag, úgyhogy ha valami csoda folytán esetleg az importálás elérhető lenne, akkor az kb. 5 perc, ahogy én számolom, és nem egy másfél órás óra... Szóval még valamit tuti kell csinálni, de tényleg nem tudom, hogy mit. Légyszi, ha valaki tudja segítsen, mert kezdem feladni a dolgot...:(


2011. máj. 27. 14:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!