Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan tudok megválto...

Excelben hogyan tudok megváltoztatni kisbetüt nagyra?

Figyelt kérdés
Excelben dolgozok és mindent kis kezdö betüvel írtam és rájöttem, hogy naggyal kellet volna. sok ismétlödö szó van benne, és ha kijavítok egyet nagy kezdöbetüre akkor is vissza változi. van erre megoldás, hogy minden nagy kezdöbetüs legyen?
2008. febr. 19. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem csak kézzel tudod őket átírni egyesével (vagy Visual Basic makróval tudnád automatizálni az átírást). Valahol van ilyen, hogy "Beállítások" menüpont, és ott keresd ki az automatikus javítás funkciókat, és vedd el előlük a pipát. Így megszűnik az a zavaró jelenség, hogy az Excel "felülbírálja" a felhasználót. A betűk kijavítása után javaslom, kapcsold vissza ezeket az egyébként nagyon hasznos funkciókat! Ha további kérdésed van, írj bátran privát e-mailt!
2008. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és természetesen az ismétlődő szavakat nem kell újra és újra kijavítani, hanem csak egyszer, és a már kijavított szavakat az ismétlődési helyeken a jól ismert Másolás/Beillesztés (Copy/Paste) funkcióval lehet "sokszorosítnai". :)
2008. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már tegnap egy új sorban kijavítottam az összeset, mondjuk ez jó lett volna amit írsz mert minden ismétlödik. na mindegy most már okosabb lettem.
2008. febr. 20. 07:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát való igaz, hogy megoldás, ha mindent átírsz...


Bár legközelebb javaslom az excel beépített képleteinek a használatát melyek:


nagybetűs(szöveg vagy képlet) - A teljes szöveget nagybetűssé alakítja.

kisbetű(szöveg vagy képlet) - A teljes szöveget kisbetűssé alakítja.

TNÉV (szöveg vagy képlet) - A szöveg első betűjét naggyá, a többit kisbetűssé alakítja.


Tehát pl. ha neked az A oszlopban lévő szöveget kell kisbetűsre alakítani, akkor a B oszlopba beírod, hogy =kisbetű(A1) majd ezt végighúzod az egész oszlopon, és a B oszlopodban ott lesz minden szöveg kisbetűvel.

2008. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!