Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Programot hogyan lehet csinálni?

Programot hogyan lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthon gyakorolgatni,hogy megy e mag ilyenek és ha van hozzá érzékem akkor elkezdenék egy programozói szakot vagy valami hasonlót.Szóval a kérdés az az,hogy van e ingyen letölthető lehetőleg magyar nyelvű program készítő program.
2011. máj. 29. 00:45
1 2
 1/12 anonim válasza:

Hány éves vagy, kérdező? Nem bántásként, de nagyon aranyos volt a megfogalmazásod ("programkészítő program").


A programozási nyelvekkel hogy állsz? Milyen nyelven szeretnél programozni tanulni?

2011. máj. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Javaslom a Pascal nyelvet tanulásnak, utána C-t érdemes, mert abból szinte mindent irányba el lehet menni (objektumorientált nyelvek (c++, java) vagy PHP stb.)


Sok szerencsét is kitartást. :)

2011. máj. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Jézusom ennek a felét se értettem :S

Egyébként 17 éves vagyok és érdekel az informatika.Vannak baromi jó ötleteim amivel nagyot robbanthatnék az informatika világában,de mivel nem értek hozzá így nem tudom megvalósítani.Így eltökéltem,hogy mindent megtanulok az informatikával kapcsolatban amit csak lehet.

Egyébként Magyar nyelven szeretnék programozni.ha már egyszer magyar vagyok :-)

2011. máj. 29. 01:04
 4/12 A kérdező kommentje:

"A programozási nyelvekkel hogy állsz?"


Mi az a programozási nyelv?

Én angolul is alig tudok remélem nem kell megint nyelvet tanulnom,mert fölkötöm magam.

2011. máj. 29. 01:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor mehetsz a fára, javallott az angol az informatika világában.
2011. máj. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nem igazából, ó megnézte szerintem a "THEFACEBOOK" című filmet:D és azt hiszi hogy neki is menne:) aranyos:)
2011. máj. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


Akkor bizony sokat kell tanulni még :)

Azt mondják, hogy nem árt ha jó vagy matematikából is (az angol nyelven kívül).


Nálunk a suliban ('93-ban) volt egy kis turbo pascal okítás, de csak nagyon az alapok, hogy kb lássuk miről is van szó (műszaki középsuli volt, de nem informatikai osztályba jártam). Végülis volt ott sokminden: kinyitották a gépet, elmutogatták, hogy mi-micsoda, utána belementünk a DOS parancsokba, majd a Norton Commander használatát sajátíthattuk el, ezután egy csipet Turbo pascal és végül Windows 3.11 ismeretek. Pár évvel később jöttek Win 95-ös Pentium gépek és behúzták az internetet is. Én kb akkoriban szerettem bele a PC dologba és a mai napig követem a dolgokat, de csak úgy felhasználói/érdeklődői szinten kockulok. A programozás nálam kimaradt, bár biztosan megvan annak is a szépsége :)

2011. máj. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Írj az emailemre kérdező és ott választ kapsz.
2011. máj. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2011. máj. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Gyanítom, ez amolyan hirtelen fellángolás, főleg ha itt kérdezed ahelyett hogy beírod Google-ba.


Ahogy előttem is írták ez nem megy egyik percről a másikra. Éveken át kell tanulni. Bárminemű alapképzés, közepes felhasználói ismeretek nélkül teljesen felesleges nekiállni, 2 hét alatt úgyis megunod. Márpedig aki nem hallott még C++ ról .. pfff.

Na de elárulom hogy is megy ez:


"elseif ($mezo_nev == 'kep') {

$mezo_tipus = "file";

$x = 1;

}

elseif ($mezo_nev == 'fajl') {

$mezo_tipus = "file";

$x = 1;

}

else {

$mezo_tipus = "type";

}

if ($mezo_nev == 'id') {

print '<input type="hidden" value="$sor["id"]" name="id" />';

print '<input type="hidden" value="$sorszam" name="sorszam" />';

}

?>

<tr>

<td>

<?

print $mezo_nev;


mysql_query("INSERT INTO modosit(ertek) VALUES ('$mezo_nev')");

?>" Programrészlet


Kb. erről szól a programozás. Egy komolyabb program több 10000 sorból állhat, még egy egyszerű számológép is legalább 1000 soros.

De hogy ne csak offoljak:

Elmész szépen a könyvtárba, beiratkozol, diák vagy 500huf.

Kiveszel egy könyvet pl Pascal alapjait, Delphi, Visual Basic C, C++ véletlen se vegyél ki olyat ami 600 oldalas lexikonnak tűnik, mert egy szót sem fogsz belőle érteni.

Hazaviszed, letöltöd/opsz megveszed természetesen:D/ hozzá a szükséges programot, pl. Turbo Pascal/Bár ez lehet ingyenes/.


És jöhet az unalmas tanulás, kb ilyenek hogy mi az a lebegőpontos, meg mi az a ciklus, mi az a dll, mi az az exe... meg sok finomság.

Enélkül még csak el sem lehet kezdeni.

Angol nem kell, ma már minden szükséges forrás egy alap programozási feladathoz elérhető magyar nyelven, bár a program használatához néha elengedhetetlen az angol.

És lássanak csodát, kb 1 hét szenvedés és kész is az első programod, ami elindul, és kis kockában megjelenik 5x kis piros pötty-öt tud.

Innen már csak egy lépés (további 10milllió sor legépelése és 5-10 év tanulás) választ el a Call Of Duty 12 megalkotásától.


Szvsz most add fel. A kérdésedből kitűnik, hogy eddig annyira sem érdekelt, hogy utánanézz, felteszem igazából az oprendszer felépítésével sem vagy tisztában, a hardverről ne is beszéljek. Ahogy az életben minden, ez sem működik úgy hogy hopsz-ropsz. Egy komolyabb programozó 4 évig tanulja középiskolában, majd egyetemen további 4 évig egy megszerkesztett jól kitalált tananyag rendszerben. Tanul a hálózatok alapjairól, a szoftver felépítéséről, a hardverről... ami mind kell ahhoz, hogy egy komoly használható programot írjon, ami esetleg adatforgalmat bonyolít, nem eszik meg 4 Gb ramot egy 2*2 művelet elvégzése folyamán....

2011. máj. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!