Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows-ban az svchost. Exe...

Windows-ban az svchost. Exe miért csatlakozik a netre és hova csatlakozik?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom az svchost.exe felel a .dll fájlok futtatásáért Windows-ban..De a netre miért csatlakozik?Néha azt látom hogy több tucat kapcsolatot létesít,és néha még tölt is le valamit meg információkat küld.Legalábbis a tűzfalam azt jelzi hogy xkb adat elküldve, xkb adat fogadva azon a kapcsolaton amit az svchost.exe létesít.És néha több tucat ilyen kapcsolatot látok.De mégis hova kapcsolódik és milyen információkat küld vagy fogad a netről?


Ha el kezdek böngészni a neten,vagy Windows frissítéseket letölteni,akkor ezek a kapcsolatok több mint 100-ra is fel ugranak.Jó persze ez logikus,csak azt nem értem hogy miköze az svchost-nak ahhoz hogy böngészek vagy frissítek.

Miért létesít az svchost több kapcsolatot ilyenkor meg egyáltalán minek?


Bocs ha nagyon láma kérdés.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. jún. 2. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

E.T. telefon haza.

Windowsod beszélget a mikrofossal.

2011. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha van tűzfalad, letilthatod a kapcsolódását, rögtön kiderülhet, ki akar kommunikálni. Amúgy ez nem hiba vagy gyanús viselkedés, sok program mászik fel a netre, ha hagyod és van állandó kapcsolat. Például ellenőrzi az elérhető frissítéseket. (Ez nem is mindig derül ki letiltással, mert nem szól egy büdös kukkot se, ha nem sikerült neki.)
2011. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Akkor megnyugodtam.

Én már attól tartottam hogy az svchost egy trojan horse-on lovagol xD


De ha ez alapvetően normális és csak az MS-el kommunikál akkor nem aggódok miatta:)


Ment a zöld kéz.

2011. jún. 2. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!