Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új laptop illegális windows-sal?

Új laptop illegális windows-sal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Édesanyám kért meg, hogy vegyek egy laptopot neki otthoni munkához (mármint hogy tudjon dolgozni akkor is, ha nincs bent a munkahelyén, tehát nem saját cég), és nem szeretnék gyári Windowst rá (már csak azért is, mert XP-t akarok rátenni, ha jól látom, az újakat mind Win7-tel árulják), viszont nem akarom, hogy problémája legyen ebből. Gondoltam a saját gépemen lévő 10 éves crackelt XP-t teszem fel neki. Lehet e neki ebből problémája? Lelki beszédektől szeretném megkímélni magam.
2011. jún. 9. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha új laptop, és elég erős is(nem kell sokkal erősebb alapból hozzá, mint az XP-hez), akkor inkább 7-et tegyél rá szerintem.


"otthoni munkához (mármint hogy tudjon dolgozni akkor is, ha nincs bent a munkahelyén, tehát nem saját cég)"


Akkor meg kit érdekel? Ha én elküldök neked egy .doc-ot, azt te nem látod, milyen rendszer alatt készítettem, pláne nem, hogy az most lopott volt-e...


Senkit nem érdekel, hogy otthon milyen rendszer használunk.

2011. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajt gép, saját oprendszer - csak épp a legtöbb mostani notihoz nincs driver XP-re, ha mégis XP-t akarsz rátenni, előtte nézz utána a gyártó oldalán, tudsz-e leszedni hozzá drivert (a lemezen nem biztos, hogy lesz, gondolom, amúgy is tudod, hogy a noti driver lemeze legtöbb esetben kuka) -, ergo azt használsz, amit akarsz, senki nem fogja ellenőrizni.
2011. jún. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2, max 3 gigás meória lenne. Úgy hallottam, hogy a 7-hez 4 giga kell.


XP driver? Nem csak simán feltelepítem a winxp-t, mint a saját kb 6 éves asztali gépemre?

2011. jún. 9. 18:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Én meg úgy hallottam, hogy a kérdező sötét mint az éjszaka.
2011. jún. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2, azaz KETTŐ giga van a gépemben, Windows 7 x64 van rajta, és NAGYON FASZÁN fut.
2011. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Amit hallottál az az lehet hogy a 4 giga ram kezeléséhez már 64 bites oprendszer kell (amiből a win 7 terjedt el igazán)

Egyébként:

[link]


Szerintem nincs semmi baj a win 7-el (szerintem abszolute nem rosszabb mint az XP sőt jó néhány dologban jobb is) plusz irtó sok szenvedéstől tudod megkímélni magad mire találsz megfelelő XP-s drivereket.

Igen tény van olyan laptop amihez találsz pik pakk aztán ha belefutsz abba amihez nincs akkor vért izzadhatsz

2011. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 gigás memória esetén már ajánlják a hetest. Vehetsz olyat is, amin már eleve az van telepítve. A törésekből is lehet valami probléma, bár lehet, hogy semmi rossz nem fog érte érni.
2011. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha olyat veszel, amin rajta van a 7, akkor maga a 7 csak kb. 25 kiló lesz, vagy annyi se - MEGÉRI!!!

Nekem is ilyen van, és nagyon szeretem. Van azért előnye az eredeti operációs rendszernek, habár az illegális is használható. (Az egészet technikai szempontokból írom.)



2-3 GB memória elég a 7-nek. 3 GB már elég a 64-bitesnek is. 4 GB felett pedig csak a 64-bites használható, mert a 32-es nem tudja kezelni mindet.



De veheted a szokásos 64-bitessel Neki, mert nem lesz vele gondja.



Mint írták előttem, XP-s driver pedig nem biztos, hogy lesz - sőt, biztos, hogy nem lesz.



XP-hez sok a 3 GB memória, de a 2 is... Ezért is éri meg a 7.

2011. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
azt hallottam valakitől, akinek crack-elt 7-e volt, hogy elindította a win frissítéseket és észlelte hogy illegális az op rendszer, erre az egész összeomlott vagy valami ilyesmi, a lényeg hogy le lett tiltva a használata
2011. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, így már teljesen világos minden! Akkor tényleg megéri a 7-es. Nem a pénzen akartam spórolni, hanem a nem várt 7-es meglepikenm, de ha azt mondjátok jó, akkor elhiszem.


@18:48

Mivel nem a gép előtt töltöm az életem, ezért tudásomat a hozzád hasonló kreatív beszólások mocsarából kihalászott információkból kellett felépítenem. Bocsi, ha még lyukas. A többieknek pedig tényleg nagyon köszönöm!

2011. jún. 9. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!