Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Excel függvénnyel...

Melyik Excel függvénnyel tudom kiszámolni?

Figyelt kérdés
Egy táblázatból szeretném kideríteni, hogy melyik összeg szerepel a legkevesebbszer benne. Tehát ha a 25ös szám szerepel 3x (ami a legkevesebb a többihez képest) akkor hozza ki eredménynek a 25-öt...és így tovább a többinél. Esetleg ha bonyolult leírnátok hogy kell? köszönöm
2011. jún. 11. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem vmeik "min" függvény lehet bár régen ahsználtam utoljára excelt
2011. jún. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ab mező és kritériumnak kiszámolod a min-t azt hiszem
2011. jún. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék!
2011. jún. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár még nem sikerült megoldani :) mert nincs ami összegezze a számok előfordulási számát (hogy hányszor szerepelt, és ez alapján melyik a legkevesebbszer)

lehet teljesen egyszerű a dolog, csak én is berozsdásodtam :)

2011. jún. 12. 08:33
 5/9 anonim ***** válasza:

én meg most érettségiztem infóból, elég jól is sikerült, meg jó is vagyok belőle, de ez nagyon bekavar :D

vagy csak lehet azért mert nem aludtam, és holnap egyből rájövök, de bosszant nagyon hogy nem tudom, már kb 2 órája ennek nézek utána.. :D

2011. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a durva hogy az ellenkezőjét tudnám, az a =módusz(a1:a6)

például... ez megkeresi a legtöbbször előforduló számot, na ennek kellene az ellenkezője:D

2011. jún. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csinálnék két segédoszlopot:

A1:A11 az összegek oszlopa, segéd1: =DARABTELI(A$1:A$11;A1) és végig A1-től A11-ig megmondja, hogy melyik szám hányszor fordul elő. Ezután mellémásolnám az összegek oszlopát, majd fkeres-sel megkeresném a legkevesebbszer előfordulót, =FKERES(MIN(C1:C11);C1:D11;2;HAMIS) ahol a C oszlop a Darabteli oszlopa, D oszlop az átmásolt összegek oszlopa.

2011. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor annyiban igazam volt h kell a min fv xD
2011. jún. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hoppá, ez már így is jól hangzik, dereng valami :D

úgyhogy neki esek hamar megpróbálom.

köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek!

2011. jún. 13. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!