Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik Linuxra egy olyan...

Létezik Linuxra egy olyan alkalmazás, amivel a billentyűzet általam meghatározott billentyűinek használatát és bizonyos billentyűkombinációkat le tudok tiltani?

Figyelt kérdés

Készítettem egy böngészőben futtatható alkalmazást, és azt szeretném elérni, hogy a számítógép felhasználói számára csak a böngésző legyen elérhető. A felhasználók ne tudjanak más programokat futtatni, leállítani, a böngészőt bezárni stb.

Lehet akár ingyenes vagy pénzért vásárolható szoftver is.

Windows alatt erre a célra A Kid Key Lock programot használom, és valami ehhez hasonló teljesen megfelelne nekem Linuxra is.

Nem tudom, hogy Linuxban nincs-e erre beépített lehetőség, mert csak most kezdem el tanulmányozni az Ubuntu Linuxot.

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. jún. 17. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt próbáld ki:


[link]

2011. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt én úgy oldanám meg, hogy az adott felhasználónak a böngésző legyen a shellje. Ha jól tudom, az /etc-ben van a shadow vagy a password fájl, ott lehet állítani.
2011. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ekkor az adott felhasználó be tudja ugyan zárni a böngészőt, de akkor kidobja a Linux.
2011. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!