Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Merevlemezre telepítettem...

Merevlemezre telepítettem Uhu, Fedora, Suse linuxot, de egy évig nem használtam és elfelejtettem a jelszavakat. Hogyan lehetne törölni az egészet és újra telepíteni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Formázod, és újratelepíted (megjegyzem, hogy a jelszó egy Live CD segítségével visszaállítható újratelepítés nélkül is)
2011. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudok belépni az operációs rendszerbe,nem tudom,hogy lehet akkor formázni? Live cd lemezem nincs.

Jó lenne olyan ismerős aki ért a Linuxhoz.Magyarországon az Ubuntunak van a legnagyobb támogatottsága.Nekem a legszimpatikusabb a Suse linux.Segítséget továbbra is kérnék.

2011. jún. 26. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Sohasem operációs rendszer alól kell formázni! Hiszen hogy tudni kiformázni maga alól a lemezterületet.

Be kell bootolni valamilyen telepítő-CD-ről (megjegyzem a legtöbb Linux telepítő CD egyben Live CD is, ahonnan a jelszót vissza tudod állítani, de akár pendrive-ról is bebootolhatsz, ha UNetBootIn programmal ráteszel egykét Linux-ot, és az alaplapod támogatja ezt), bebootolsz, és telepítés közben formázhatod, ez minden operációs rendszer esetén így működik.

2011. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!