Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FreeDOS op. Rendszerrel...

FreeDOS op. Rendszerrel rendelkező notebookra nem lehet telepíteni Windows 7 rendszert?

Figyelt kérdés
Nem lehet egyiket sem, a Home-tól az Ultimate-ig végig lett próbálva,NEM előre aktivált, hanem a DAZ loader-es verzió. Valahol olvasgattam, hogy csak jogtisztát enged telepíteni. Vágjam ki a francba a gyári merevlemezt? 10-15 ezer egy új, nem költség, de miért szívatják így a vásárlót?
2011. júl. 5. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Ez nem annak a függvénye, hogy éppen milyen rendszer fut a gépeden, valami más gond lehet ott.


Mi a hiba? Bootolsz a win7 dvd-ről, utána mi történik?

2011. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szépen felmegy. Aktiválom, aztán a MS oldalán szépen megköszöni hogy eredetit használok, és reboot. Ekkor jön a hülye képernyő: Válasszak indítási módot ( csökkentett, legutolsó helyes, satöbbi) -de egyikkel sem indul....pl.rányomok hogy "legutóbbi helyes.."- és visszaadja ugyanezt a képernyőt.
2011. júl. 5. 11:34
 3/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Én még csak Samsungok -nál hallottam ilyet. Ott valamit csesztek a merevlemez szektoraival, hogy ezt megakadályozza (persze ezt is ki lehet játszani).

De akárhány új Toshiba, Dell, MSI, Acer, stb- járt nálam az utóbbi időben mindegyiken tudtam használni a DAZ Loadert.


Persze a Free Dos -t simán le lehet róla górni, a legjobb úgy ha törlöd a partícióját majd újra létrehozod, a Windows telepítő segítségével.


Amúgy Mobil számítógépen egy XP-vel is tökéletesen el lehet boldogulni, én ezért biztosan nem vennék új merevlemezt ezért.


Pontosan milyen márkájú/típusú gépről van szó?

2011. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát Samsung...NP-RV509-S01HU

Hogy lehet azt a kijátszást megoldani? :-)

2011. júl. 5. 11:47
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

A legújabb DAZ loadert használd!

*****

[link]


Rendszergazda módban futtasd a loadert! Válaszd ki az Advanced options lapfület, pipáld ki a következőket:

- Ignore existing SLIC

- Use legacy mode as default

Majd menj vissza az Installation lapfülre, és kattints az Install gombra. Újraindul a gép, és elvileg így működnie kell.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez PONTOSAN így történt, ahogy leírtad. Mégis ez a helyzet.
2011. júl. 5. 12:18
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát jobb ötletem nincs. A HAL7600 loaderről hallottam még, hogy jó:

[link]


Ha a Windows vagy a merevlemezvásárlást el akarod kerülni. Akkor ajánlom figyelmedbe a Windows XP -t vagy a Linux disztribúciókat.

2011. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Távolíts el a merevlemez particiókat a windows telepítőjében. Nem elég a formázás! Törlés kell. aztán a windows megcsinálja magának a fájlrenszert!
2012. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy ha végképp nem akarsz eredeti operációs rendszert venni. Bár én javasolnám ha ilyet akarsz használni akkor Linux. Ubuntu.
2012. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én az XP-t sem tudtam telepíteni az új freedos-os Asus laptopomra.

(nincs benne cd/dvd meghajtó)


Életemben még így nem szívtam, mint ezzel a szeméttel.

(pedig valamennyire otthon vagyok a linuxok terén is)


Döbbenet volt 15 évet visszamenni az időben... nem hittem, hogy ilyesmi lehetséges.


marketing:

először megkapod a freedost, utána már örülni fogsz a windowsnak is.


A linux szintén shit.


Olyan linux oprendszer még nem született, amit teljeskörűen tudott volna egy átlagfelhasználó használni.

2013. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!